Konto w banku dla dziecka jest niekiedy dobrym pomysłem, jednak jest to zależne od wieku dziecka oraz orientacji rodzica w tym jak funkcjonują rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe. Konto bankowe nie służy do oszczędzania i to koniecznie należy umieć rozdzielić. Pieniądze leżące na koncie są po prostu bezpieczne i taki sposób na ich przetrzymywanie jest wygodniejszy niż np. trzymanie pieniędzy w domu.

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O KONTACH DLA DZIECI

Założenie konta dla dziecka nie jest możliwe w każdym banku. Decydują o tym wewnątrzbankowe metodyki, a więc najkrócej mówiąc – zbiór zasad, którymi kieruje się dany bank w rozmaitych kwestiach. W ofertach banków polskich nie ma opcji kont dla osób niepełnoletnich. Wszystkie rodzaje kont tego typu muszą być zakładane za pozwoleniem i przy obecności rodziców. Do założenia tego typu konta potrzebny jest dowód osobisty rodzica oraz akt urodzenia dziecka lub też dokument potwierdzający, że dana osoba jest opiekunem prawnym dziecka. Z kolei dziecko powyżej trzynastego roku życia powinno mieć legitymację szkolną ze zdjęciem lub też tymczasowy dowód osobisty, który można wyrobić osobie niepełnoletniej. Dziecko nie musi niczego podpisywać w banku – najistotniejszy jest tu podpis osoby dorosłej. To co przypada w udziale dziecku to jedynie karta płatnicza.

CECHY KONTA DLA DZIECKA

Konto w banku dla dziecka powinno mieć kilka zasadniczych i bardzo istotnych cech. Przede wszystkim musi mieć opcje dostępu przez Internet. Musi również nie pobierać żadnych opłat za prowadzenie rachunków oraz korzystanie z karty płatniczej. Ponadto bardzo dobrze jakby bank nie wprowadzał jakichś konieczności względem braku opłat za prowadzenie konta np. wymaganej kwoty wpłacanej co miesiąc na konto. Dobrze również wybierać opcję bezpłatnych bankomatów, co jest obecnie dość trudne, ale możliwe.

Konto w banku dla dziecka ma swoje plusy – dziecko uczy się gospodarować swoimi pieniędzmi, a także nie prosi rodzica o gotówkę, bo samo może za pośrednictwem przelewu zapłacić za różne potrzebne mu rzeczy. Oprócz konta warto również pomyśleć o lokacie dla dziecka lub też innych formach oszczędzania z dobrym oprocentowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here