Chociaż prawo bardzo dużej liczbie osób może się kojarzyć z nudnymi treściami i nudnymi ludźmi, którzy te treści muszą znać na pamięć co do słowa, rzeczywistość jest dla prawników bardziej przychylna.

 Ci, którzy jednak prawo kojarzą wyłącznie z życiem rodem z seriali, pracą do późnych godzinnych nocnych, połączoną z drogimi bankietami praktycznie codziennie, a wszystko to zwieńczone olbrzymimi ilościami pieniędzy, też są w błędzie. Praca prawnika jest bardzo różnorodna. Najczęściej kojarzymy ją z pracą adwokata, bowiem właśnie ten zawód najczęściej jest nam przedstawiany w telewizji. Nawet adwokaci różnią się od siebie znacząco pod względem tego jak pracują. Zupełnie inaczej wygląda dzień karnisty, a inaczej cywilisty. Zupełnie inny jest też zakres ich specjalizacji. Najciekawsza jednak (dla zwykłego człowieka oczywiście) wydaje się praca adwokata specjalizującego się w prawie gospodarczym. 

Przede wszystkim praca takiego adwokata to obsługa prawna firm. Znajomość instytucji finansowych oraz regulacji nie tylko z dziedziny prawa cywilnego to absolutna podstawa. Przepisy administracyjne także będą bardzo przydatne, bowiem częstokroć działalność gospodarcza styka się z działalnością państwa. Jak widać, prawnik gospodarczy musi bardzo dobrze znać się na swoim fachu. Nie może jednak poprzestawać na wiedzy. To także umiejętność zastosowania informacji w praktyce, to pewien spryt jak wykorzystywać pewne konstrukcje, by wynik był jak najbardziej korzystny.

Obsługa prawna spółek ma też niestety mniej pociągającą odsłonę. To tysiące procedur, które trzeba wykonać i przeprowadzić. To częstokroć praca oparta tylko i wyłącznie na formalnościach. Trzeba być tego świadomym, jednak to też na swój sposób może być ciekawe. Na pewno nie jest to nic odpychającego dla kogoś, kto naprawdę wie co ma robić i nie traci czasu na zastanawianie się nad tym, jak ma wyglądać procedura.  To także czynności związane z samym istnieniem firmy, przykładowo likwidacja spółek. Wszystko jest uregulowane prawem, a prawnik przepisy odnośnie tego po prostu musi znać. Kancelaria prawa gospodarczego to dosyć częsty widok. Nic dziwnego- biznes jest zawsze pociągający i to nie tylko od strony przedsiębiorcy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here