czy niemowlakom są potrzebne zabawki?

Zabawki nie są dedykowane wyłącznie starszym dzieciom, niemowlaki również uwielbiają się nimi bawić. Najlepszym wyborem dla takich maluchów są edukacyjne zabawki dla niemowląt, które przyspieszają koordynację ruchową i motorykę dziecka, wspomagają jego percepcję przestrzenną oraz stymulują wszystkie zmysły.

Jaka zabawka jest dla niemowlaka najlepsza?

Przed wyborem odpowiedniej zabawki dla niemowlaka, należy wziąć po uwagę jego wiek. Dzieci w pierwszych miesiącach swojego życia rozwijają się bardzo szybko, dlatego należy wybierać zabawki, które będą dotrzymywać tempa dziecku.

Rodzaje zabawek, polecane dla dzieci w różnym wieku:

  • zabawki dla niemowląt od 3 miesiąca życia, w tym wieku maluch potrafi już rozpoznawać pewne rzeczy, wie co jest mu znajome, potrafi utrzymywać kontakt wzrokowy ze źródłem dźwięku, chwytać przedmioty, a nawet nimi machać. Wszystkie te umiejętności należy wziąć pod uwagę, podczas wybierania zabawki dla dziecka w tym wieku. Najlepszym wyborem są zabawki, które posiadają uchwyty, różnego rodzaju grzechotki, zabawki dźwiękowe oraz gryzaki.

Zabawki dla niemowląt

 

  • zabawki dla niemowląt od 5 miesiąca życia, najlepszymi zabawkami, które sprawdzą się w tym okresie, są interaktywne maty. Dziecko podczas zabawy na takiej macie ćwiczy jednocześnie mięśnie szyi oraz karku. Często wybierane są również projektory dziecięce, które świetne uspokajają dziecko i pomagają mu szybciej zasnąć.
  • zabawki dla niemowląt od 8 miesiąca życia, w tym wieku maluch zaczyna już raczkować, jest bardziej sprawny i ruchliwy, dlatego warto w tym okresie zakupić zabawki interaktywne z dźwiękami, takie które mają wiele przycisków oraz ruchome elementy, kolorowe książeczki również się sprawdzą.
  • zabawki dla niemowląt od 10 miesiąca życia, w tym okresie istotna jest dbałość o rozwijanie mowy dziecka, dlatego należy wybierać wszelkiego rodzaje zabawki interaktywne oraz chodziki, skoczki oraz pchacze, maluch zaczyna się uczyć chodzić. Dlatego wszystkie te przedmioty ułatwią mu tą naukę. Warto zwrócić uwagę na proste gry zawierające literki, cyferki i kolory. Takie zabawki również pozytywnie wpłyną na dziecko.
  • zabawki dla niemowląt od 12 miesiąca życia, w tym wieku polecane są stoły edukacyjne oraz gry interaktywne, których zadaniem jest rozwój umiejętności wykonywania poleceń przez malucha.

Przeczytaj też: http://www.asandi.pl/sortery-edukacyjne-do-czego-sluza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here