Wśród funduszy inwestycyjnych bardzo dużą uwagą wśród inwestorów mogą pochwalić się fundusze kapitałowe. W Polsce wybierane są w zasadzie od niedawna, dlatego poniższy artykuł przedstawia ich istotę, po to, by można było lepiej zrozumieć zasady ich funkcjonowania.

Forma długotrwałego oszczędzania

Generalnie, fundusze kapitałowe to instytucje finansowe, prowadzone przez towarzystwa zajmujące się ubezpieczeniami na życie. Dlatego chociażby Viennalife również ma w swojej ofercie ten rodzaj funduszy i warto przyjrzeć się im  z bliska. Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to połączenie polisy na życie z funduszem kapitałowym. Mogą one być: bezterminowe o charakterze ochronno – oszczędnościowym, terminowe o charakterze ochronno – oszczędnościowym, a także typowo oszczędnościowe. Generalnie, w dostępnych na rynku produktach można zdecydować się na fundusze kapitałowe w ramach oszczędzania bądź w ramach inwestycji. Jeśli klient decyduje się na opcję z oszczędzaniem to wybrać powinien składkę regularną. Jeśli natomiast ważne jest dla niego inwestowanie, to wybierze składkę jednorazową. Viennalife ma pod tym kątem idealnie opracowane świadczenia.

Przyszłość funduszy kapitałowych

Przyjmuje się, że fundusze kapitałowe stanowią przyszłość,  ponieważ są ciekawą alternatywą wśród funduszy innego rodzaju. Głównie zachęca do nich możliwość odłożenia w czasie poszczególnych inwestycji oraz elastyczne warunki umowy. Można też spodziewać się, ze regularność w oszczędzaniu wpłynie na wzrost posiadanych dóbr w przyszłości. Polacy interesują się produktami inwestycyjnymi z potencjałem, ponieważ na polu inwestowania stają się coraz odważniejsi. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadające produkty dla swoich wiernych klientów systematycznie poszerzają oraz uatrakcyjniają posiadaną ofertę, co powoduje, iż coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Co ciekawe, jest to chętnie wybierana forma lokowania pieniędzy również wśród osób starszych, świadomych zysku, jaki na nie czeka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here