Samodzielne próby okiełznania stanu towarów na magazynie firmowym są niemal z góry skazane na porażkę, szczególnie gdy w magazynie „dużo się dzieje”, czyli każdego dnia odbywają się przyjęcia i wydania. Od porządku w magazynie bardzo dużo zależy – im lepsze jest zarządzanie magazynem, tym mniejsze straty finansowe generuje firma. Dlatego potrzebny jest dobry system magazynowy na komputerze pozwalający w szybki sposób dotrzeć do informacji na temat aktualnego stanu towaru.

Programy magazynowe dzielą się z reguły na te dla mniejszych i większych przedsiębiorstw, posiadające odpowiednio mniej lub bardziej rozbudowane funkcje. Są pewne cechy, które musi spełniać każdy program magazynowy: generować dokumenty magazynowe, wskazywać aktualny stan towarów, ich lokalizację w magazynie, ceny jednostkowe, daty przyjęcia towarów, informować o kończących się zapasach lub upływających terminach ważności produktów.

Aby system magazynowy spełniał dobrze swoje funkcje w naszym przedsiębiorstwie, powinien być przejrzysty, intuicyjny i posiadać wszystkie funkcje, jakich potrzebujemy – i ograniczać się tylko do nich, gdyż rzadko kiedy zachodzi potrzeba używania funkcji, których do tej pory nigdy się w magazynie nie używało. Warto sprawdzić oprogramowanie na stronie www.lomag.pl spełniające funkcje intuicyjnego, prostego w obsłudze systemu dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

System nie powinien nas dużo kosztować – pamiętajmy jednak, że koszt jego zakupu nie jest równy kosztom całkowitym, czyli wdrożeniu i utrzymaniu. Porównując produkty informatyczne, weźmy też pod uwagę te drugie koszty. Koniecznie należy też dobierać programy magazynowe pod kątem kompatybilności ze sprzętem i systemami operacyjnymi jakie posiadamy w firmie. Nie ma potrzeby wymiany całego systemu komputerowego w przedsiębiorstwie by dopasować do go programu magazynowego – łatwiej jest dopasować program do posiadanego sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here