dentysta

Implanty zębowe pozwalają wypełnić ubytki, w tym przypadku stosuje się śrubę, jest to najczęściej śruba tytanowa, która po wszczepieniu w kość jest podstawą do założenia implantu, jest to zastąpienie korzenia zęba.

Do śruby montowana jest następnie korona ceramiczna lub porcelanowa. Dzięki temu można skutecznie uzupełniać braki w uzębieniu.

Z czego wykonane są implanty zębów?

Obecnie często stosuje się implanty ceramiczne, które mają kolor zbliżony do naturalnej barwy zęba, nowoczesne technologie pozwalają bardzo dokładnie dobrać odcień do pozostałych zębów naturalnych. Aby założyć implant należy skonsultować się ze stomatologiem, w tym przypadku niezbędne będzie zdjęcie RTG, niekiedy potrzebna będzie także tomografia komputerowa czy też inne badanie kości. Lekarz implantolog na tej podstawie oceni stan, dobierze odpowiedni sposób leczenia. Wszczepienie implantu przebiega przy znieczuleniu miejscowym, jest to zatem zabieg bezbolesny. Po szczepieniu implantu należy odczekać około dwóch tygodni, wówczas można sprawdzić czy wszystko przebiega prawidłowo.Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie protetyczne, czyli wykonanie korony, może być to także proteza lub też most. Obudowę wykonuje się najczęściej po kilku miesiącach, kiedy proces gojenia przebiega prawidłowo, wówczas lekarz implantolog zakłada odpowiednią koronę. Pacjenci mogą liczyć na wszczepienie kilku implantów, w zależności od potrzeb. Możemy zdecydować się na dwa rodzaje implantów, tytanowe lub cyrkonowe, implant tytanowy będzie miał barwę szarawą, natomiast implant cyrkonowy ma kolorystykę bardzo zbliżoną do koloru kości. Należy pamiętać, że niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na tlenek tytanu, w tym przypadku należy wykorzystać cyrkon, dodatkowo stosuje się także różne rodzaje koron metalowe, akrylowe, ceramiczne, licowane porcelaną.Na terenie całego kraju możemy zamówić implanty Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy przychodnię stomatologiczną, która profesjonalnie dobiera implant. Zaletą implantów jest minimalizowanie zaniku kości, dodatkowo w tym przypadku nie zachodzi konieczność szlifowania zębów zdrowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here