O jakie zaopatrzenie gabinetu zadbać, by zwiększyć higienę i bezpieczeństwo?

0
308

Dentyści i asystenci dentystyczni są narażeni na zwiększone ryzyko zarażenia się od pacjentów podczas swojej codziennej pracy, co jest szczególnie krytyczne w dzisiejszych czasach. Poniższe zalecenia stanowią zestawienie wytycznych, doświadczeń praktycznych i wewnętrznych testów w celu zmniejszenia ilości generowanego aerozolu i zwiększenia ochrony dentystów, asystentów oraz pacjentów poprzez odpowiednie zaopatrzenie gabinetu i praktyki w nim stosowane.

Ogólne zmniejszenie ryzyka infekcji dla stomatologów, asystentów i pacjentów

Prawda jest taka, że ogólne zapobieganie zagrożeniom zmniejsza ryzyko zakażenia krzyżowego. Zwróć szczególną uwagę na wytyczne kontroli zakażeń obowiązujące w Twoim kraju. Ścisłe praktyki higieniczne powinny być zawsze egzekwowane, a narzędzia stomatologiczne właściwe dezynfekowane. Zapewnij regularną wentylację swojego pokoju zabiegowego, gdyż to znacznie pomaga zredukować liczbę zarazków.

Pamiętaj też, że płyn do płukania jamy ustnej zmniejsza liczbę drobnoustrojów w jamie ustnej, a tym samym nieznacznie zmniejsza ryzyko zakażenia krzyżowego. Odwiedzając sklep dla gabinetów stomatologicznych zapytaj o ten produkt, a potem przed rozpoczęciem leczenia należy zapewnić pacjentowi antyseptyczny płyn do płukania jamy ustnej. Zmniejsza to liczbę zarazków w jamie ustnej, a tym samym zmniejsza ryzyko infekcji dentystów i asystentów.

Co jeszcze możesz zrobić, aby w gabinecie stomatologicznym było bezpieczniej?

Filtry powietrza do pomieszczeń pomagają zmniejszyć liczbę zarazków w pokoju zabiegowym. Udowodniono, że stosowanie wysokowydajnych filtrów powietrza w pomieszczeniach z cząstkami stałymi i oczyszczanie ultrafioletem w systemie wentylacji zmniejsza liczbę infekcji przenoszonych drogą powietrzną w klinikach dentystycznych. Zapytaj sklep akcesoria stomatologiczne, czy mają takie rozwiązania w swojej ofercie.

Dodatkowo pamiętaj, że podczas wielu zabiegów stomatologicznych zastosowanie koferdamu zredukuje praktycznie wszystkie zanieczyszczenia pochodzące ze śliny lub krwi. Jeśli można użyć koferdamu, pozostałym źródłem zanieczyszczeń przenoszonych drogą powietrzną jest ząb poddawany leczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here