Jak dorobić do pensji?

Wielu z nas z niepokojem zastanawia się nad tym, za co żyć, kiedy zbliża się koniec miesiąca. Problemem staje się też odłożenie pieniędzy na wymarzone wakacje czy na zakup nowego komputera. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie dodatkowego źródła zarobków. Praca dorywcza to również doskonała okazja do nabycia nowej wiedzy i umiejętności, do wprowadzenia zmian w życiu oraz urozmaicenia naszego planu dnia. Jeśli nie macie pomysłu na to, co możecie zrobić, aby podreperować budżet, skorzystajcie z poniższych podpowiedzi.

Jak dorobić do pensji?

PISANIE PRECLI

Precle to krótkie artykuły, które umieszcza się w internecie. Do ich pisanie nie są potrzebne wyjątkowe zdolności ani wiedza. Wystarczy umiejętność poprawnego budowania zdań i używanie w nich konkretnych, wskazanych przez zleceniodawcę słów. Im sprawniej tworzysz takie teksty, tym więcej możesz zarobić. Precle możesz pisać w czasie, który sam sobie wyznaczysz, na przykład w godzinach wieczornych.

CHAŁUPNICTWO

Nie licz na ogłoszenia, w których ktoś gwarantuje Ci duże pieniądze za składanie zabawek czy rozplątywanie kabli. Na rynku niestety jest wielu oszustów, którzy obiecują wysokie wynagrodzenia, a podsuwają umowy tak skonstruowane, że czasami trzeba dopłacać z własnej kieszeni. Jednak warto popytać, rozejrzeć się, czy w którejś z firm lub sklepów nie ma zapotrzebowania na kogoś, kto zajmie się adresowaniem kopert, pakowaniem towarów, sklejaniem lub lutowaniem części.

PRACE OGRODOWE

To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Możliwości jest mnóstwo – koszenie trawników, kopanie grządek, pielenie, sprzątanie liści, zrywanie owoców. Wadą tej pracy jest jej sezonowość.

SPRZĄTANIE

W grę wchodzą zarówno biura, jak i mieszkania prywatne. Dobrze zacząć od przeszukania wpisów znajomych na portalach społecznościowych – często właśnie tam można zobaczyć ogłoszenia o takiej pracy. Warto też porozmawiać z osobami z otoczenia, które w ten sposób sobie dorabiają. Być może mogą nas komuś zarekomendować. Jeśli się sprawdzimy, na pewno nasi klienci będą nas polecali dalej pocztą pantoflową. Kilku mieszkań do sprzątnięcia to regularne, pewne zarobki.

KOREPETYCJE

Jeśli biegle posługujesz się językiem obcym, grasz na instrumencie lub Twoją mocną stroną jest znajomość jednego z przedmiotów nauczanych w szkołach, w szczególności z dziedziny nauk ścisłych – matematyki, fizyki, biologii czy chemii, możesz spróbować swoich sił jako korepetytor. Reguła jest taka, że im rzadsza jest nasza umiejętność, na przykład jest nią znajomość języka orientalnego, tym więcej można zarobić. Co prawda trudniej jest wtedy zdobyć klientów, ale nasze stawki sprawiają, że wystarczy ich niewielu, żeby otrzymać znaczne pieniądze.

RĘKODZIEŁO

Zdolności artystyczne lub manualne i wprawa w takich czynnościach jak przerabianie odzieży, tkanie, robienie biżuterii, malowanie pejzaży czy szkicowanie portretów to szansa na dodatkową pracę w domu i sprzedawanie swoich wyrobów.

ROZNOSZENIE GAZET I ULOTEK

To bardzo prosta praca i jest na nią zawsze zapotrzebowanie w dużych miastach. Znacznie przyjemniejsze jest rozdawanie gazet. Mało kto odmawia ich przyjęcia, czego nie można powiedzieć o ulotkach.

HOSTESSY

Praca głównie dla dziewcząt, często o dobrej aparycji. Pracować można nie tylko w sklepach, zachęcając do degustacji. Znaczenie większe możliwości daje zatrudnienie na targach międzynarodowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here