Świadomość Polaków na temat szybkich kredytów, jakie można dostać online, telefonicznie bądź w oddziale firmy stale się poszerza, jednak przyznać trzeba, że nadal wiele kwestii pozostaje do wyjaśnienia. Polacy chętnie odchodzą od tradycyjnych form finansowania, aczkolwiek tak samo zależy im na tym, żeby wiedzieć, czy korzystają z wiarygodnych rozwiązań.
Podstawowe informacje na temat szybkich kredytów
Generalnie, szybkie kredyty to nazwa odgórnie przyjęta dla tych produktów finansowych, jakie nie są w żaden sposób związane z kredytami bankowymi, a które można załatwić bez zbędnych formalności. Często też więc na przykład określane są mianem kredytów „bez bik”, czy kredytów online. Konsumenci, którzy chcą skorzystać z tego rozwiązania muszą zarejestrować się na stronie firmy pożyczkowej, podać dane osobowe, a także określić sumę, jaką chcą pożyczyć. Zazwyczaj wymagana jest również informacja na temat zatrudnienia i źródeł dochodu, aczkolwiek nie trzeba dostarczać żadnych zaświadczeń, jak ma to miejsce w przypadku ubiegania się o kredyt w banku. Następnie, dane potencjalnego pożyczkobiorcy są weryfikowane. Czasami trzeba opłacić symboliczny przelew weryfikacyjny… i gotowe. Jak więc widać, faktycznie cała procedura jest szybka,
i co najważniejsze, wiarygodna. Warto też omówić kwestię spłaty.
Spłata szybkiego kredytu
Splata szybkiego kredytu jest kwestią zindywidualizowaną. Przede wszystkim, liczy się to, żeby określić ją już w umowie z pożyczkodawcą. Szybki kredyt nie oznacza szybkiej spłaty i jest to jeden z mitów na temat pożyczek pozabankowych, jaki trzeba obalić. Na przykład, w przypadku firmy KredytOK ustala się termin spłaty wprost proporcjonalnie do sumy, jaka została pożyczona. Co więcej, można zdecydować się bądź to na spłatę całości bądź na spłatę ratalną. Tak elastyczne podejście sprawia, że coraz więcej konsumentów decyduje się na współpracę z tą właśnie firmą. KredytOK to najlepszy dowód na to, że firmy oferujące szybkie pożyczki są firmami godnymi zaufania.