zmiana pracy
Fot. Pexels.com

Twoja obecna praca Cię nie satysfakcjonuje? Odczuwasz skutki wypalenia zawodowego? Zmiana pracy może w tym pomóc. W artykule znajdziesz informacje o tym jak zmienić branżę. Wskazówki przydadzą się także osobom obecnie nie pracującym.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/zmiana-pracy-jak-sie-przebranzowic-czy-warto-zmienic-prace-na-inna/

Od czego zacząć zmianę pracy?

Wypalenie zawodowe czy po prostu potrzeba zmiany może pojawić się w każdym momencie naszego życia. Jednak niewiele osób jest na taką sytuację przygotowana. Nie ma się co dziwić. Nie jest to coś czego możemy się spodziewać.

Pierwszym krokiem do zmiany powinno być zastanowienie się w jakim kierunku teraz chcę się rozwijać. W tym może pomóc coach kariery lub doradca zawodowy. Pomogą w przeanalizowaniu mocnych i słabych stron oraz zainteresowań. Ponadto pomogą wskazać jakie sposób pracy będzie najlepszy dla dobrego samopoczucia: praca zdalna, z klientem, samodzielna w biurze. Możliwości jest wiele.

Zmiana pracy, a nowe umiejętności

Zmiana pracy na inną branżę wiąże się z pozyskiwaniem nowych umiejętności. Polecane jest wybranie się na kurs bądź szkolenie, które rozwinie umiejętności, a jednocześnie da certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy.

Ponadto można przećwiczyć swoje umiejętności poprzez pracę wolontarystyczną bądź tworzenie własnego projektu do portfolio. Oczywiście nie jest to możliwe w przypadku każdego zawodu.

Jak zrobić CV przy zmianie pracy?

Kiedy czeka Cię zmiana branży możesz obawiać się, że doświadczenie w nowym obszarze jest niewielkie. Nie martw się. Zaakcentuj wszelkie podjęte działania w zdobycie nowych umiejętności. Mogą to być ukończone kursy czy szkolenia, może na poprzednim stanowisku wykonywałeś jakiekolwiek zadania, które były zbliżone do wymarzonego zawodu?

Spróbuj spojrzeć na swoje CV jak rekruter i zastanów się jakie elementy, które tam umieszczasz mogą świadczyć, że nadajesz się na dane stanowisko. Nie zapomnij o użyciu takich kolumn jak podsumowanie zawodowe, umiejętności czy zainteresowania.

 

Do zmiany pracy warto podejść poprzez utworzenie planu działania. Zacznij od sprecyzowania co chcesz teraz robić. Następnie naucz się nowych umiejętności. Kiedy już będziesz to miał zabierz się za pisanie swojego życiorysu. Powodzenia!

Zobacz też: http://www.cybertec.pl/matura-2021-jak-sie-do-niej-przygotowac/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInternet do firmy
Następny artykułJak sprzątają Polacy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here