Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku

Filtry DPF zostały wprowadzone po raz pierwszy w styczniu 2005 roku wraz ze standardem emisji Euro 4, w którym poziomy cząstek stałych silników diesla zostały zredukowane do bardzo niskich poziomów w celu zmniejszenia dopuszczalnej ilości cząstek stałych uwalnianych do atmosfery. Zmniejszenie wielkości PM z procesu spalania do tego poziomu nie było technicznie możliwe, więc oznaczało to, że wszystkie pojazdy z silnikiem Diesla po wrześniu 2009 roku. Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku odbywa się w profesjonalny sposób.

Zablokowany filtr DPF nie będzie działał poprawnie, aby usunąć tę blokadę, istnieją dwa rodzaje regeneracji, które są powszechnie stosowane do usuwania nagromadzonej sadzy. Nowsze pojazdy włączają aktywną regenerację, która polega na usuwaniu nagromadzonej sadzy z filtra poprzez dodanie paliwa po spaleniu, aby zwiększyć temperaturę spalin i spalić sadzę, zapewniając tymczasowe rozwiązanie. Regeneracja pasywna odbywa się automatycznie na przejazdach autostradowych, gdy temperatura spalin jest wysoka. Wielu producentów przeszło na stosowanie aktywnej regeneracji, ponieważ wielu kierowców często nie pokonuje długich dystansów przy prędkościach autostradowych, aby oczyścić DPF. Regeneracja DPF jest naprawdę bardzo ważna.

Zablokowany filtr DPF zapobiega przepływowi spalin przez układ wydechowy z wymaganą prędkością. W wyniku tego wzrasta ciśnienie wsteczne i temperatura spalin w obudowie turbiny. Podwyższona temperatura spalin oraz ciśnienie wsteczne mogą wpływać na turbosprężarkę na wiele sposobów, w tym problemy z wydajnością, wycieki oleju, karbonizacja oleju w turbosprężarce i wycieki spalin z turbosprężarki. Nagromadzenie się węgla w rowku pierścienia tłoka po stronie turbiny spowodowane podwyższonymi temperaturami spalin.
Wycieki oleju do obudowy sprężarki można zaobserwować jako konsekwencję przedostawania się spalin do CHRA od strony turbiny i tłoczenia oleju przez uszczelnienie olejowe po stronie sprężarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej : turbokrymar.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here