redlery

Każdy, kto prowadzi zakład przetwórstwa drewna lub własną stolarnię, powinien wiedzieć czym są redlery i kiedy warto w nie zainwestować. Przechowywanie odpadów drzewnych w silosach lub innych zbiornikach to dobry sposób, aby zmagazynować tego typu paliwa opałowe na sezon grzewczy. Do sprawnego uzupełniania i opróżniania silosów przyda się przede wszystkim przenośnik ślimakowy do trocin. Chcesz dowiedzieć się, gdzie najlepiej sprawdzają się zbiorniki na trociny i inne odpady drzewne?

Tego typu zbiorniki lub inaczej – silosy, doskonale sprawdzają się w przypadku dużych zakładów produkcyjnych oraz firm stolarskich. Wszędzie tam, gdzie powstają duże ilości odpadów drzewnych warto zainwestować w jak największy zbiornik do ich bezpiecznego przechowywania. Zanim jednak zainwestujesz większą kwotę w zbiorniki na trociny i inne odpady – dowiedz się, w jaki sposób efektownie je opróżniać.

Redlery – czy przydają się do opróżniania silosów?

Redlery, czyli inaczej przenośniki ślimakowe do trocin to urządzenia, które są dość specyficzne, gdyż pozwalają na szybkie transportowanie drewna poprodukcyjnego, kory oraz trocin, np. z silosów oraz bezpośrednio do nich. Przenośnik ślimakowy do trocin jest zbudowany z rynny wraz z cięgnami łańcuchowymi. Mechanizm napędowy sprawia, że paliwo opałowe (odpadki drzewne) są przesuwane po ruchomej powierzchni rynny.

Warto też zaznaczyć, że redlery przydają się nie tylko w przypadku magazynowania i przenoszenia trocin i innych odpadów drzewnych. Możesz je także wykorzystać w branży rolniczej, np. do transportu pasz. Przenośnik ślimakowy do trocin to jednak urządzenie, które znacznie przyśpiesza i ułatwia pracę. Inwestycja w tego typu wyposażenie zakładu produkcyjnego do napełniania i opróżniania silosów to bardzo dobry pomysł!

Ile kosztują najlepsze redlery na rynku?

Przenośnik ślimakowy do trocin to wydatek na poziomie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jaka będzie wydajność urządzenia oraz jego marka. Im wydajniejszy sprzęt, stworzony z wysokiej jakości materiałów, tym wyższa cena zakupu. Na redlerach nie warto jednak szukać nadmiernych oszczędności. Lepiej zainwestować większą kwotę w profesjonalny przenośnik ślimakowy do trocin i znacznie przyśpieszyć oraz ułatwić swoją pracę. Dzięki temu napełnianie i uzupełnianie silosa będzie naprawdę proste!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here