Czy zagospodarować przestrzeń pod schodami

Przestrzeń mieszkania ma to do siebie, że prędzej czy później, każda szafka jest zapełniona i zawsze przydałoby się dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów codziennego użytku. Jeśli mieszkamy w piętrowym domku lub mieszkaniu, to konieczną konstrukcją okazują się funkcjonalne schody. Przeglądając różne projekty, da się zauważyć pomysłowość w wykorzystaniu tej pod schodowej przestrzeni.

Zabudowana czy otwarta przestrzeń

Dwie podstawowe możliwości związanej z konstrukcją schodów, to jest wybór między zabudowaną albo otwartą przestrzenią. Jeśli chcielibyśmy zdecydować się na projekt schodów, który ma optycznie powiększyć mieszkanie, to najlepsze okazałyby się z pewnością szklane schody. Tego typu konstrukcje są całkowicie szklane, z metalowymi elementami albo są to połączone elementy szkła i drewna. Szklana zabudowa jest o tyle wyjątkowa, że pasuje do większości stylów, w których urządzone są wnętrza. Szklane schody sprawiają, że pomieszczenie wydaje się duże i przestronne. Wadą szklanej zabudowy jest to, że nie wykorzystamy przestrzeni pod schodami na miejsce, w którym można przechowywać różne przedmioty. Drewniane schody dają wiele możliwości na wykonanie zabudowy pod stopniami. Przeglądając różne wykonane konstrukcje schodów na przykład na stronie https://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane-radom można podpatrzeć projekt, który nam się podoba i osoba, która dokona fachowego pomiaru, wykona idealny dla nas projekt.

Przeznaczenie zabudowanej przestrzeni

Jeśli miejsce pod schodami ma być praktycznie wykorzystane, ale nie całkowicie zabudowane, to można je na przykład wykorzystać jako miejsce na legowisko dla naszego pupila, psa lub kota. W tego rodzaju przestrzeń świetnie wpasuje się także kominek, pod warunkiem, że cała instalacja wykonana zostanie zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i normami. Praktycznym rozwiązaniem może się także okazać zawieszenie telewizora na ścianie pod schodami. Szczególnie w mniejszych domkach lub mieszkaniach, w których brakuje miejsca na urządzenie takich miejsc, jak gabinet do pracy, kąt do nauki lub plac zabaw dla dzieci, przestrzeń pod schodami może być świetnie wykorzystania na tego rodzaju cel. Jeśli schody znajdują się w przedpokoju, to przestrzeń, która jest pod stopniami, może posłużyć do wykorzystania jej jako zabudowanej garderoby, miejsce na półki, szuflady lub inne szafki. Takie praktyczne, zamknięte i łatwo dostępne miejsce może posłużyć również jako spiżarnia z przetworami lub dodatkowo zakupionymi artykułami spożywczymi albo schowek, na takie przedmioty jak żelazko, deska do prasowania, odkurzacz lub wiadro z mopem.

W zależności od tego, czy schody mają być tylko wizualnie estetyczną konstrukcją umożliwiającą przemieszczanie się między piętrami, czy dodatkowo chcemy praktycznie wykorzystać każdy metr kwadratowy pomieszczenia, stoimy przed wyborem zabudowanej lub otwartej przestrzeni pod schodami. Obydwie opcje można wykonać w taki sposób, że będą prezentować się elegancko i gustownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here