pielęgniarka

Pielęgniarka jest to osoba zajmująca się opieką nad chorymi. Posiada ogromne serce i wkłada ciężką pracę w to, aby chorzy poczuli się lepiej. Jest to zawód niezwykle szanowany oraz traktowany z poważaniem, niestety nie jest on dobrze płatne. Dobroć, pomoc, a także poświęcenie nie wpływają na wysokość wynagrodzenia pielęgniarki. Można powiedzieć, że jak na takie obowiązki, zarobki są naprawdę kiepskie. Ile więc zarabia pielęgniarka? Od czego zależy wysokość jej zarobków? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-pielegniarka/

Zarobki pielęgniarki – od czego zależą?

Będzie to zależało przede wszystkim od tego w jakim sektorze jesteśmy zatrudnieni. Może być to zarówno sektor prywatny jak i publiczny. Ministerstwo ustala dość sztywne zarobki wynikające z pracy pielęgniarki. Takie wynagrodzenie zależy również od stażu pracy, poziomy wykształcenia, a także strzebla w hierarchii zawodowej. Nieco inaczej wyglądają zarobki, jeżeli placówką zarządza samorząd czy organ rządowy. W sektorze prywatnym zarobki są jednak wyższe. Podlegają one czynnikom rynkowym, a także ogólnej kondycji finansowej danego przedsiębiorstwa medycznego. Wszystko to składa się na wysokość wynagrodzenia, a także w dużej mierze opiera się na czynnikach takich jak doświadczenie i sytuacja finansowa danej placówki.

Na jakie zarobki możemy liczyć jako pielęgniarka?

Ciężko jest uzyskać jednoznaczną odpowiedź. Portale branżowe, zajmujący się analizą zarobków wyznaczają medianę. Okazuje się, że jako pielęgniarka w naszym kraju jesteś w stanie zarobić około 3960 zł brutto. Połowa wszystkich przedstawicieli tego zawodu może liczyć na wynagrodzenie znajdujące się w przedziale 3320 zł, a 4720 zł. Takie dane zostały uwzględnione przy wszystkich formach zatrudnienia oraz miejscach pracy w takim zawodzie. Pozostała połowa wszystkich pielęgniarek dzieli się na dwie ćwiartki. Pierwsza z nich, zarabia kwoty mniejsze niż 3320 zł, natomiast kolejna ćwiartka może liczyć na zarobki wynoszące powyżej 4720 zł. Wszystkie podane wyżej kwoty są podane w kwotach brutto w rozliczeniu miesięcznym.

Zobacz też: http://www.cybertec.pl/jak-wyglada-praca-pielegniarki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here