Jak zabić czas w pracy

Każdy z nas ma w pracy chwile lub dni, kiedy nie może narzekać na nadmiar obowiązków i jest w stanie zrealizować swoje zadania w ciągu kilku godzin. Zdarzają się też sytuacje, kiedy pogoda, zmęczenie, brak motywacji lub problemy z koncentracją uniemożliwiają nam rzetelne przyłożenie się do pracy. Co robić, gdy do końca dnia zostało zbyt mało czasu, aby zacząć realizację nowego projektu lub gdy nie czujemy się na silach, żeby efektywnie działać i odmierzamy godziny, jakie nam zostały do opuszczenia biura? Jak na złość w takich chwilach mamy wrażenie, że czas stoi w miejscu. Poniżej kilka przykładów na to, jak można przyspieszyć jego bieg.

ZAPLANUJ, JAK SPĘDZISZ SWÓJ WOLNY CZAS.

Pomyśl o tym, jak wykorzystać zbliżający się weekend. Przejrzyj repertuar kin i teatrów. Sprawdź, czy nie ma w pobliżu ciekawych imprez plenerowych. Poszukaj zniżek i promocji w sklepach lub knajpach albo rabatów na zakupy grupowe. Zobacz na mapie, w jakie miejsca warto pojechać, jeśli będzie ładna pogoda. Jakie atrakcje turystyczne są dostępne w najbliższej okolicy. Możesz też zarezerwować stół do bilarda, miejsce na korcie lub polu golfowym. Napisz maile, wyślij SMS-y lub wejdź na czat ze znajomymi i zbierz grupę osób, z którą razem spędzisz wolne dni.

ZOSTAŃ BLOGEREM

Coraz więcej osób chce podzielić się ze światem swoimi przemyśleniami, doświadczeniami, czy też po prostu relacjami z bieżącego życia. Blog bywa współczesnym odpowiednikiem pamiętnika, a jeśli prowadzi go osoba posiadająca wiedzę i doświadczenie w określonej dziedzinie – poradnika. Wielu blogerów zyskuje uznanie, stają się rozpoznawalni. Zdarza się, że niektórzy osiągają statut celebrytów. Jeśli przyciągniesz większe grono czytelników, możesz zacząć zarabiać na reklamach, które zdecydujesz się umieścić na swoim blogu.

ZAPLANUJ MIESIĘCZNY BUDŻET

Nie jest to może wyjątkowo ciekawe zajęcie, ale może właśnie dlatego lepiej wykonać je w pracy, niż w czasie wolnym, który możemy spędzić w znacznie milszy sposób. W dodatku nikt nie wpadnie na to, że zajmujesz się prywatnymi, a nie służbowymi kalkulacjami.

GRA W KARTY

Sieciowe gry w karty, pasjanse czy szachy to doskonały patent na zabicie czasu. Możesz też potraktować je jako sposób na krótkie oderwanie się od spraw służbowych, kiedy nadmiar obowiązków, stres lub zmęczenie utrudniają Ci koncentrację. Kilka minut spędzonych na grze pomaga w skupieniu się, dzięki czemu łatwiej Ci będzie powrócić do wykonywania zadań zleconych przez przełożonego.

YOUTUBE

Każdy znajdzie tam coś ciekawego. Muzyka, dowcipy, filmiki instruktażowe, przepisy na szybkie dania… Jest w czym wybierać. Nie zapominaj, że do przeglądania tego serwisu w pracy niezbędne będą słuchawki.

Jak zabić czas w pracy
OPŁACENIE RACHUNKÓW

To niezbyt wdzięczne zadanie możesz z powodzeniem wykonać w pracy. Tym sposobem zaoszczędzisz sobie w czasie wolnym stresu związanego z wydawaniem pieniędzy na coś, co nie przynosi przyjemności, a jest po prostu jednym z uciążliwych obowiązków. Wykonanie przelewu online zajmuje na szczęście tylko parę chwil, więc szybko możesz wrócić do zadań służbowych.

ZAKUPY ONLINE

Oszczędzisz czas i pieniądze, robiąc zakupy przez internet. Możesz w ten sposób zamówić dosłownie wszystko – od produktów spożywczych począwszy, na luksusowych wakacjach kończąc.

ZARABIANIE PRZEZ INTERNET

Jest coraz bardziej popularnym sposobem na zdobycie dodatkowych środków. Możliwości jest wiele – gra na giełdzie, wypełnianie ankiet czy też prowadzenie sprzedaży na specjalnych portalach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here