Jak sadzić kwiaty, aby ogród pełen kolorów przez cały rok?

0
791

Dodanie różnorodnych roślin kwitnących jednorocznych i wieloletnich to jeden z najszybszych sposobów na odświeżenie swojego ogrodu.

Kwitnące rośliny zawsze sprawiają, że ogród wygląda bardziej ekscytująco, dodatkowo zachęca owady zapylające i motyle do odwiedzania kwiatów. Byliny mogą olśniewać rok po roku, podczas gdy rośliny jednoroczne mogą niemal natychmiast zakwitnąć, dodatkowo nie są drogie w zakupie. Możesz zacząć od nasion, kupić młode rośliny lub zbierać zaszczepki interesujących roślin od znajomych, ale kiedy już wybierzesz swoje rośliny, musisz wykonać kilka podstawowych kroków, aby kwiaty miały dobry start.

Jak prawidłowo posadzić kwiaty w ogrodzie

Zanim zaczniesz kopać, przeczytaj etykietę dołączoną do twoich roślin lub instrukcje na paczkach nasion, abyś mógł dopasować potrzeby roślin do najlepszych miejsc do ich uprawy. Następnie, jeśli masz już założone grządki kwiatowe, możesz łatwo umieścić nowe rośliny wszędzie tam, gdzie musisz wypełnić wolne miejsca. Lub zawsze możesz stworzyć nowy klomb w ogrodzie, aby posadzić wszystkie piękne kwiaty, które chcesz wyhodować. Można również połączyć różne kwiaty i rośliny o podobnych wymaganiach w dużych donicach, i w ten sposób stworzyć ciekawe, dekoracyjne i sezonowe kompozycje.Zacznij od rozmieszczenia roślin w miejscu, w którym będą otrzymywały preferowany rodzaj światła. Pięknie wyglądające ogrody kwiatowe zaczynają się od zdrowej gleby. Ogólnie rzecz biorąc, większość kwitnących roślin najlepiej radzi sobie w luźnej i dobrze przepuszczalnej glebie z dużą ilością materiału organicznego. Nie musisz kopać dużego obszaru, aby zasadzić kwiaty, ale powinieneś wykopać wystarczająco dużo gleby, aby można było dodać kompost, aby poprawić strukturę gleby i dodać składniki odżywcze.Gdy twoje kwiaty w ogrodzie zaczną kwitnąć, możesz je przyciąć na bukiety. Odetnij również uschnięte główki kwiatowe, aby zachęcić roślinę do wkładania większej ilości energii w liście i zapewnić jej przetrwanie w zimie. Niektóre kwiaty, w tym cynie, dalie i inne, kwitną ponownie po usunięciu uschniętych kwiatów. Przytnij również brązowe liście, aby uzyskać czystszy wygląd. W szczególności liliowce czerpią korzyści z usuwania starych liści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here