DHL

Niemieckie przedsiębiorstwo DHL należy do najbardziej znanych firm kurierskich na świecie. Praktycznie każdy, kto od czasu do czasu wysyła paczki bądź inne przesyłki, miał chociaż raz do czynienia z usługami tego kuriera. Czy znasz jednak chociaż kilka faktów i ciekawostek o DHL? Poznaj kilka informacji o tej firmie kurierskiej i przekonaj się, czy będą dla ciebie zaskoczeniem.

Oddziały DHL można znaleźć w ponad 220 krajach i regionach

Firma DHL działa nie tylko w największych krajach świata. Co więcej, swoje oddziały ma nawet na terytoriach niezależnych czy też w wielu regionach spornych. O ile paczka do Hiszpanii nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, o tyle możliwość wysłania towarów do Iraku lub Afganistanu jest już pewnym ewenementem w świecie firm kurierskich. DHL ma oddziały w ponad 220 krajach i regionach, czyli więcej niż np. McDonalds i Coca Cola.

DHL ma amerykańskie korzenie

Obecnie z firmą kurierską DHL każdy łączy Niemcy. I jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie, ponieważ firma należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Deutsche Post. Co ciekawe, DHL ma jednak amerykański rodowód. Firma powstała w 1969 roku w San Francisco przez trzech Amerykanów, którzy początkowo świadczyli swoje usługi logistyczne między kontynentalnymi Stanami Zjednoczonymi i Hawajami. W 1998 roku część akcji DHL wykupiła firma Deutsche Post, która w 2001 roku uzyskała pakiet większościowy, a już w 2002 roku mogła pochwalić się wykupieniem wszystkich akcji DHL.

Nazwa firmy pochodzi od nazwisk jej założycieli

Ze względu na niemieckich właścicieli przedsiębiorstwa można byłoby pomyśleć, że literka D w nazwie może mieć coś wspólnego ze słowem „Deutschland”. Nic bardziej mylnego. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Adrian Dalsey, Larry Hillblom oraz Robert Lynn, czyli założyciele marki DHL, zdecydowali się nazwać firmę od pierwszych liter swoich nazwisk. Po przejęciu przedsiębiorstwa przez Deutsche Post nazwa nie została zmieniona.

Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 300 000 osób

Za pośrednictwem firmy DHL dostarczanych jest ponad 1,5 miliarda przesyłek rocznie. Do obsłużenia tak ogromnej liczby paczek konieczne jest zatrudnienie odpowiedniej liczby osób, które będą w stanie zapewnić wysoką jakość dostaw na czas. Kurierzy DHL zajmujący się przesyłkami nadanymi za pośrednictwem platformy logistycznej FastPost.pl należą do ponad 300 000 osób, które pracują dla niemieckiego przedsiębiorstwa. W 2020 roku liczba pracowników wyniosła ponad 380 000 osób.

Firma brała udział nawet w transporcie pand

Jedna z największych firm logistycznych na świecie miała w swojej historii naprawdę wiele nietypowych przesyłek. Prawdopodobnie najdziwniejszym zleceniem był jednak transport pary pand z Chin do rezerwatu zwierząt w Belgii w 2014 roku. Podobnego wyzwania firma DHL podjęła się w 2018 roku, a lot czarterowy z Chin do Finlandii odbywał się z zachowaniem zasad transportu neutralnego dla klimatu. Z pandami podróżowało również aż 120 kilogramów bambusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here