Internetowe kantory walutowe są naturalną koleją rzeczy tradycyjnych kantorów przeniesionych w XXI wiek. Na szczęście dawno minęły już czasy, gdy jedynym miejscem wymiany walut byli tak zwani cinkciarze – dziś odbywa się to bezpiecznie i po standardowym kursie walut, a nie czyimś „widzimisię”. Jak wygląda transakcja walutowa w Internecie?

Co można w kantorze?

Wizyta w kantorze wielu z nas kojarzy się zapewne z wyjazdami na wakacje. Dziś jednak jest to tylko jedno z wielu zastosowań kantoru, i mówiąc szczerze – marginalne, zwłaszcza po wprowadzeniu Euro. Kantory częściej są używane do tego, aby rozliczać się z kontrahentem z zagranicy, spłacać kredyt w obcej walucie czy też żeby zarabiać na wahaniach kursu walut. Czy można na tym dużo zarobić? To zależy. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ gra walutami mocno przypomina hazard – jeżeli mamy dużo specjalistycznej wiedzy i predyspozycje do takich czynności, to możemy dużo zarobić; jeśli jesteśmy w tym zieloni lub nasza wiedza jest mała, to możemy nie dość, że nic nie zarobić, to jeszcze bardzo dużo stracić. Internetowe kantory walutowe są pod tym względem o tyle dobre, że szanse na osiągnięcie spektakularnej stopy zwrotu są małe, ale w przypadku porażki również i straty nie będą duże. Jest to więc dobre miejsce na stawianie pierwszych kroków w handlu walutą.

Jak wygląda transakcja

Jeśli korzystamy z kantoru w jakichkolwiek regularnych odstępach czasu, wymianę walut znacznie ułatwi nam założenie konta. Mając takie konto, proces wymiany zachodzi o wiele szybciej i wygodniej, zwłaszcza, że jego prowadzenie jest bezpłatne. Na każdym koncie działa również kalkulator z aktualnymi kursami walut, który na bieżąco przelicza kwotę potrzebną na zakup danej waluty. Po założeniu konta, wpłaceniu środków i odnotowaniu tego na koncie, możemy zacząć zlecać zakup lub sprzedaż. Teraz należy już tylko czekać na przelew zwrotny, który wpłynie na wskazany przez nas rachunek. Jak więc widać, handel walutami w Internecie jest szalenie prosty, szybki a co ważne – również bezpieczny.

Oczywiście lepiej zakładać konto w sprawdzonych i istniejących długo kantorach, jak np. Centnet.pl. kantor ten należy do jednych z najbardziej doświadczonych i cenionych na rynku. Wystarczy tylko założyć konto, zalogować się, zaksięgować własne środki (przelewem lub kartą kredytową) na swoim koncie i można już zajmować się wymianą walut. Kantor Centnet oferuje zarówno możliwość wymiany pojedynczych walut, jak i transakcje mieszane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here