Handel ściernicami

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że ściernice to te krążki przytwierdzane na rzep do specjalnej szlifierki lub do specjalnej głowicy na wiertarkę, która ma też formę tarczy. Używa się tych ściernic do obróbki drewna i stali i co równie istotne ( http://www.ebhp.edu.pl/ ) nawet ta ściernica lamelkowa nie jest zbyt drogą w przeliczeniu na sztukę, bo jedną sztukę w przypadku niektórych typów prac powiązanych ze szlifowaniem zużywa się w mniej niż godzinę. Dlatego też pewna część zakładów kupuje ściernice kilku rodzajów w ilości kilku tysięcy sztuk miesięcznie. Tymi zakładami są rzecz jasna te zajmujące się odnawianiem zabytkowych mebli, a taka renowacja niektórych stuletnich mebli bywa dość drogą, bo wytwarzano takowe z nietypowych gatunków drewna, które obecnie nie łatwo się nabywa ze względu na to, że są to gatunki endemiczne i właśnie dlatego renowacja kosztuje. Dodatkowo wiekowe meble to także detale takie jak srebrne klamki lub mosiężne okucia. Tego typu detale też trzeba czasami oszlifować lub przynajmniej potraktować dedykowaną chemią.

Wytwarzanie.

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że ściernice wytwarza się z tego tlenku glinu, czyli z materiału o znacznych właściwościach ściernych. Rzecz jasna ten materiał jest tani i jego wydobywanie w przeliczeniu na każdy kilogram kosztuje niewiele. Natomiast sama fabryka ściernic z tlenku glinu lub z korundu powinna się znajdować dość blisko miejsca wydobycia tego surowca, bo jeśli dostarczenie półproduktu kosztuje niewiele, to i gotowe ściernice konkretnego rodzaju są dość tanimi. Właśnie w ten sposób rozumują giganci przemysłu, a oni nie podejmują raczej tych złych w sensie ekonomicznym decyzji, czyli nastawieni są na tę optymalizację produkcji. Kluczowe znaczenie ma dla nich ta dystrybucja. Mowa tu o tym, że fabryka znajdująca się tam gdzie godzina pracy kosztuje niewiele musi się też znajdować dość blisko portu lub linii kolejowej, bo dostarczenie gotowego towaru do największych klientów to także opcja kluczowa.

Inne ważne zagadnienia.

Firmy handlujące ściernicami to także i te większe sklepy internetowe, a one raczej nie są zainteresowane tym, by sprzedawać tego typu rzeczy pojedynczo. Wiele znaczy też i to, że takie spore sklepy internetowe są też powiązanymi z blogami opisującymi zalety konkretnych typów ściernic. Takie blogi nawet są miejscem publikacji postów powiązanych choćby z promocją na konkretny typ ściernicy, a na tego typu promocje czekają większe firmy co miesiąc kupujące kilka lub kilkanaście tysięcy ściernic i to tylko po to by działać prężnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here