Porady i wskazówki, jak uczynić mieszkanie dostępnym dla osób niepełnosprawnych

0
Porady i wskazówki, jak uczynić mieszkanie dostępnym dla osób niepełnosprawnych

Czy wiesz, że jeden na pięciu Amerykanów jest niepełnosprawny? To około 56 milionów osób. Ci, którzy są niepełnosprawni, często nie czują się komfortowo przebywając w swoich domach. Co więc powinieneś zrobić, jeśli chcesz, aby Twój dom był dostępny dla osób niepełnosprawnych? Oto kilka porad i wskazówek, jak sprawić, by Twoje mieszkanie było dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania budowlane

Jeśli remontujesz lub budujesz nowy dom, poświęć czas na przeczytanie praktycznych wskazówek. Możesz być zaskoczony, jak bardzo twój dom może być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Możesz na przykład zwiększyć rozmiar drzwi, otworzyć korytarze lub dodać rampy dla wózków inwalidzkich. Możesz również być w stanie poszerzyć okna, zmienić gniazdka elektryczne i przełączniki, aby mogły być używane przez osoby korzystające z wózków inwalidzkich. Oczywiście, dostępność może się różnić w zależności od tego, jak wygląda Twój dom podczas remontu. Na przykład, jeśli remontujesz lub odnawiasz mieszkanie, nie możesz po prostu usunąć istniejących ścian, aby zrobić większe wejście. Wymagania budowlane ciągle się zmieniają, więc ważne jest, aby dowiedzieć się, co jest wymagane w Twojej okolicy. Możesz także zacząć od podstawowych funkcji dostępności, a następnie rozszerzyć je w czasie.

Zainstaluj odpowiedni sprzęt

Jeśli masz windę, możesz jej użyć do wniesienia sprzętu niezbędnego dla osób niepełnosprawnych na drugie lub wyższe piętro domu. Mieszkanie z windą jest bardzo istotne dla osób poruszających się na kulach, protezach albo wózkach inwalidzkich. Aby Twój dom był dostępny dla wózków inwalidzkich, prawdopodobnie będziesz musiał zainstalować odpowiednie drzwi na każdym piętrze. Możesz również chcieć zainstalować uchwyty pod prysznicem i w toalecie, aby osoby niepełnosprawne mogły korzystać z toalety bez pomocy innych osób. Przed rozpoczęciem remontu,warto skontaktować się z firmą Binglass, która specjalizuje się w montowaniu kabin prysznicowych dostosowanych do potrzeb klienta. Instalując odpowiednie wyposażenie, możesz sprawić, że Twój dom będzie przyjazny dla osób na wózkach inwalidzkich. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie jesteś pewien, czy musisz zainstalować sprzęt, zawsze powinieneś zapytać specjalistę do spraw niepełnosprawności.

Przyjazny dom dla osób z niepełnosprawnością

Postaraj się, aby wszystko było jak najprostsze dla Twoich niepełnosprawnych gości. Na przykład umieść mały znak na blacie obok zlewu, aby osoby z wadami wzroku wiedziały, gdzie jest kran. Upewnij się, że masz dostępne włączniki światła i gniazdka elektryczne, a także upewnij się, że ścieżka do domu jest wyraźna, aby ludzie mogli się łatwo poruszać. Możesz również uczynić swój dom tak dostępnym, jak to tylko możliwe, instalując uchwyty w często użytkowanych miejscach ułatwiających funkcjonowanie osobom z jakąkolwiek niepełnosprawnością. W mieszkaniach, w których mieszkają osoby niepełnosprawne powinno się zadbać o łatwość w przechodzeniu lub poruszaniu się. Na podłogach najlepiej żeby była minimalna ilość rzeczy. Czy dobrym pomysłem jest na przykład zakup dywanu do mieszkań urządzonych pod kątem osób niepełnosprawnych? Specjaliści, na stronie kochamydywany.pl wypowiadają się, że tak, pod warunkiem, że wybierzemy taki dywan, który ma matę antypoślizgową i na tyle niskie i gęste runo, że wózek bez trudności będzie się po nim poruszał.

Zapewnij jasne instrukcje, jak używać sprzętu

Ważne jest, aby jasno pokazywać ludziom, jak używać sprzętu. Jeśli ktoś pyta, czy można coś włączyć lub wyłączyć, upewnij się, że przekręcasz właściwe przełączniki. Upewnij się, że wszystkie urządzenia, takie jak lodówka, zamrażarka, kuchenka, suszarka, mikrofalówka itp. są wyraźnie oznaczone, do czego służą i które przełączniki je włączają lub wyłączają. Jeśli nie jesteś pewien, czy coś może być używane przez osobę niepełnosprawną, zawsze powinieneś zapytać. Jeśli mieszkasz w piętrowym domu i masz schody, to poinformuj o tym fakcie gościa, żeby miał świadomość występowania stopni w domu. Jeśli masz dostosowany podjazd lub podnośnik, to również dobrze jest poinstruować gościa, jak z niego korzystać. Producent schodów Drewdom, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, podpowie nam wymiary schodów i rozwiązania, które są najbardziej optymalne w mieszkaniu, w którym funkcjonują osoby niepełnosprawne.

Niepełnosprawny gość

Powiadom wszystkich o tym, że masz niepełnosprawnego gościa. Oprowadź osoby niepełnosprawne po swoim domu zaraz po ich przybyciu. Upewnij się, że drzwi wejściowe są dostępne. Upewnij się, że Twój dom jest przystosowany do poruszania się wewnątrz, że gość będzie mieć możliwość wejścia lub wjazdu do ogólnodostępnych pomieszczeń, takich jak przedpokój lub toaleta. Jeśli to możliwe, to miej wózek inwalidzki dla gości, którzy go potrzebują. Miej dostępną toaletę dla gości, których niepełnosprawność wymaga korzystania z toalety. Niech ludzie wiedzą, gdzie co jest, gdy są niepełnosprawni. Powitaj osoby niepełnosprawne w swoim domu z otwartymi ramionami. Ułatwiaj osobom niepełnosprawnym poruszanie się w Twoim domu. Bądź cierpliwy, gdy osoby niepełnosprawne proszą o pomoc. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że są one również przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Upewnij się, że korzystanie z urządzeń domowych jest tak proste, jak to tylko możliwe. Najlepsze jest umeblowanie dostosowane do wysokości osób poruszających się na różnego rodzaju sprzętach ortopedycznych. Dosyć popularną opcją jest wykonywanie mebli na specjalne zamówienie. Tego typu usługę oferuje między innymi firma Platformamebli. Ponadto, upewnij się, że wszystkie urządzenia takie jak lodówka, zamrażarka, kuchenka itp. są wyraźnie oznakowane i dostępne. Upewnij się, że droga do drzwi wejściowych jest wolna, aby ludzie mogli łatwo wejść i wyjść z domu.

Jeśli chciałbyś uczynić swój dom bardziej dostępnym dla osób niepełnosprawnych, powinieneś przemyśleć sprawę na etapie budowy lub remontu. Możesz być zaskoczony tym, jak bardzo twój dom może być przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Następnie zainstaluj odpowiednie wyposażenie, aby osoby niepełnosprawne mogły łatwo poruszać się po Twoim domu. Spraw, aby korzystanie z urządzeń domowych było dla nich jak najprostsze. Na koniec powitaj niepełnosprawnych gości w swoim domu z otwartymi ramionami.

Rekuperacja – dlaczego coraz bardziej powszechna?

0
rekuperacja w biurowcu

Zastanawiasz się nad inwestycją w rekuperację? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym omawiamy dylematy związane z tego typu rozwiązaniami.

W naszej szerokości geograficznej każdy dom musi mieć zapewnione źródło ogrzewania. Na wschodzie kraju temperatury zimą sięgają nawet minus 30 stopni Celsjusza. Szczególnie podczas takich mrozów niezbędne jest zapewnienie domownikom stałego komfortu cieplnego wewnątrz mieszkania. Chociaż na zachodzie Polski zimy są już obecnie bardzo łagodne to i tak, każdy budynek musi być wyposażony w instalację centralnego ogrzewania. Przez całe tysiąclecia z powodzeniem wykorzystywano takie surowce jak drewno oraz węgiel. W ostatnich stuleciach na znaczeniu zyskał gaz ziemny oraz olej opałowy. Obecnie jednak na skutek bardzo trudnej sytuacji na globalnych rynkach surowców energetycznych z cenami oraz dostępnością paliw bywa różnie. Wszystko to stanowi przyjazne środowisko dla rozwoju technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz takich rozwiązań, które pozwalają oszczędnie wykorzystywać energię cieplną. Właśnie do tych ostatnich należą systemy rekuperacji coraz powszechniej stosowane w budownictwie jednorodzinnym.

Rekuperacja – dlaczego warto?

W wielu budynkach stosuje się wentylację mechaniczną. Rekuperacja jest w zasadzie właśnie systemem wentylacji mechanicznej, tyle, że wyposażonym w systemy odzysku ciepła. Każdy budynek musi być wyposażony w prawidłowo funkcjonującą instalację wentylacji. Odpowiada ona za cyrkulację powietrza w mieszkaniu. Gdyby jej nie było, w budynku szybko stworzyłoby się środowisko przyjazne bakteriom i wirusom. Z czasem powietrze w budynku stałoby się bardzo nieprzyjemne w zapachu i wilgotne – absolutnie nie są to warunki sprzyjające naszemu zdrowiu. Dlatego to takie ważne, aby w budynku sprawnie funkcjonowała wentylacja. Wentylacja mechaniczna z systemem rekuperacji pozwala na optymalną cyrkulację powietrza we wszystkich pomieszczeniach w domu. Z punktu widzenia energetyki cieplnej wentylacja zawsze stanowiła poważne wyzwanie, ponieważ wraz z usuwaniem z budynku powietrza, traci się spore ilości zmagazynowanej w nim energii cieplnej. I tutaj pojawia się rekuperacja. Jest to rozwiązanie, które pozwala na odzyskiwanie energii cieplnej, która w przeciwnym razie tracona jest wraz z wydalanym z budynku ‘zużytym’ powietrzem. Cały proces odzysku odbywa się w urządzeniach nazywanych wymiennikami ciepła. I faktycznie – dokonuje się tam wymiany ciepła pomiędzy powietrzem wychodzącym z budynku, a tym świeżym napływającym z zewnątrz. Świeże powietrze zanim trafi do wnętrza budynku jest wstępnie podgrzewane. Dzięki temu instalacja grzewcza może pracować na dużo mniejszych obrotach. Wydajność rekuperacji zależy oczywiście przede wszystkim od sprawności wymienników ciepła, a te dostępne np. w ofercie marki Rekuperatory ASK, charakteryzują się nawet 90% sprawnością. Tak wysoka sprawność oznacza, że udaje się odzyskiwać większość energii cieplnej zgromadzonej w wydalanym powietrzu. W praktyce oznacza to, że instalacja grzewcza w budynku zużywa mniej paliwa nawet o kilkadziesiąt procent. Oczywiście bezpośrednio przekłada się to na dużo niskie rachunki za ogrzewanie.

Zwolennicy rekuperacji zwracają uwagę również na inne całkiem istotne ich atuty. Jednym z ważniejszych jest regularne oczyszczanie powietrza napływającego do budynku. System wentylacji wyposażony jest w zestawy filtrów, które w niezwykle skuteczny sposób oczyszczają powietrze. Dzięki temu jest ono wolne od smogu, alergenów, roztoczy oraz najróżniejszych drobnych owadów. Powietrze w domu jest krystalicznie czyste, co niemal natychmiast zauważają przebywający w nim astmatycy oraz alergicy. Powietrze może być również jonizowane, co zapewnia niezwykle wysoką jakość. W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej, rekuperacja zapewnia optymalne dotlenienie we wszystkich pomieszczeniach niezależnie od panującej na zewnątrz aury. Praca instalacji nie jest w żaden sposób uzależniona od temperatury czy ciśnienia panującego na zewnątrz budynku. Cały proces wentylacji jest starannie zaprogramowany tak, by system zapewniał optymalne napowietrzenie w całym mieszkaniu. Jak dowiadujemy się z serwisu TanieReku, pracą wentylacji można również sterować za pomocą specjalnego programatora lub mobilnej aplikacji. Okazuje się to bardzo przydatne na przykład wtedy, gdy spodziewamy się, że w domu przebywać będzie wiele osób. Zwiększenie wydajności pracy rekuperacji przyczyni się do zapewnienia rześkiego powietrza przez cały czas trwania domowej imprezy. A wszelkie ewentualne zapachy będą szybko usuwane.

Wykorzystuj odnawialne źródła energii!

Osoby inwestujące w system rekuperacji bardzo często jednocześnie decydują się również na montaż pompy ciepła oraz fotowoltaiki. Dlaczego rozwiązania te tak często idą ze sobą w parze? Na montaż rekuperacji zazwyczaj decydują się osoby pragnące jak najmocniej ograniczyć zużycie energii pochodzących z sieci publicznych przez dom w sezonie grzewczym. Pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne również znacząco przyczyniają się do osiągnięcia tego celu. Pompa ciepła transportuje darmową energię cieplną z zewnątrz budynku do jego wnętrza, natomiast panele fotowoltaiczne wykorzystują promienie słoneczne do produkcji energii elektrycznej. Z kolei rekuperacja pozwala oszczędnie i ekonomicznie wykorzystywać energię cieplną w budynku. W efekcie powstaje budynek niemal całkowicie uniezależniony od dostaw energii z zewnątrz. Oczywiście na skutek bardzo silnych mrozów czy innych wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych czasem system grzewczy musi być wsparty standardowymi rozwiązaniami, niemniej cały zespół omawianych rozwiązań pozwala na cieszenie się wysokim zakresem niezależności energetycznej. W dobie obecnych zawirowań na rynku surowców energetycznych tego typu rozwiązania okazują się być niezwykle wartościowe i jak najbardziej pożądane.

To prawda, że montaż rekuperacji czy pompy ciepła wiąże się ze sporymi wydatkami, jednak każdy inwestor zakłada, że inwestycja ta powinna się zwrócić nawet w przeciągu kilku sezonów grzewczych – szczególnie, gdy mamy do czynienia z tak wysokimi kosztami paliw.

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem http://www.budujemy-lublin.pl/.

Nowoczesne modele zarządzania przedsiębiorstwem

0
Nowoczesne modele zarządzania przedsiębiorstwem

Studia podyplomowe to doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy. Decyzja o podjęciu ich to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą zmienić branżę i przygotować się na inną ścieżkę kariery lub na dalsze doskonalenie się w wybranym zawodzie. Zdecydowanie warto je wybrać, ponieważ pozwalają na dalszy rozwój zawodowy oraz zdobycie praktycznych umiejętności i wiedzy. WSEH w Bielsku-Białej oferuje szeroką gamę kierunków, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z propozycji jest nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem.

Do kogo skierowane są studia?

Kompleksowa wiedza menadżerska przekazywana na uczelni sprawdzi się jako doskonałe uzupełnienie i zaktualizowanie informacji dla osób zarządzających małym, średnim i dużym przedsiębiorstwem. Współczesny rynek jest bardzo dynamiczny i wymaga szybkiego reagowania na zachodzące w nim zmiany, dlatego kierunek Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem jest idealną odpowiedzią na teraźniejszą sytuację ekonomiczną.

Nowoczesne modele zarządzania przedsiębiorstwem- przedmioty

Absolwent studiów podyplomowych Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem zdobędzie wiedzę o zarządzaniu strategicznym, nowoczesnym marketingu czy zasobach ludzkich. Wśród realizowanych przedmiotów jest również etyka menadżerska i społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw. Wszystko to zostanie poparte umiejętnościami praktycznymi, dzięki odbyciu praktyk w firmach i instytucjach w województwie śląskim. Informacje o procesie rekrutacyjnym można znaleźć na stronie wseh.pl.

Czym są studia podyplomowe?

Jest to inna forma kształcenia niż studia licencjackie i magisterskie, ponieważ po ukończeniu tak zwanej „podyplomówki”otrzymuje się świadectwo, a nie dyplom ukończenia. Aby zostać przyjętym na taki kierunek jak Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem, musisz mieć tytuł licencjata, inżyniera lub magistra. Każda uczelnia ustala własne wymagania formalne. Studia podyplomowe nie muszą być skorelowane z kierunkiem, który był wcześniej studiowany i ukończony przez studenta.

Studia podyplomowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i skutecznie rozwinąć skrzydła. Wybór WSEH, czyli najlepszej uczelni na Podbeskidziu, daje dostęp do bardzo bogatej treści edukacyjnej. Jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków są Nowoczesne modele zarządzania przedsiębiorstwem, które uzupełniają i poszerzają wiedzę potrzebną do kierowania małą, średnią i dużą firmą. Warto iść na ten kierunek właśnie w Bielsku-Białej, czyli mieście niezwykle przyjaznym studentom, gdzie każdy zdobywa wiedzę i miło spędza studencki czas.

Gdzie wypożyczyć sprzęt Apple? Warszawa – tutaj znajdziesz firmę

0
apple warszawa

„Nie kupuj, wynajmuj!” – oto słowa, które pojawiają się coraz częściej w przestrzeni publicznej. Posiadanie drogich rzeczy na własność przestaje się opłacać, szczególnie gdy są to rzeczy, które wraz z użytkowaniem tracą na wartości. Firma Apple wydaje nowe sprzęty w zasadzie co rok. Gdyby chcieć za każdym razem kupować nowe urządzenia, to na pewno nie byłoby to opłacalne. Istnieje jednak sposób na „własny” Apple. Warszawa – tutaj znajduje się wypożyczalnia, która na pewno pomoże!

Przetestuj najnowszy sprzęt Apple. Warszawa ma wypożyczalnie

Zapewnij sobie i swoim pracownikom dostęp do najnowszego sprzętu Apple – Warszawa to umożliwia. Na terenie tego miasta możesz wypożyczyć m.in. telefon, laptop i zegarek marki Apple za miesięczną opłatę związaną z korzystaniem ze sprzętu. W ramach niskiej opłaty za subskrypcję otrzymujesz dostęp do wybranego przez siebie urządzenia – najczęściej klienci wypożyczalni decydują się na najnowsze telefony i komputery. To znaczne bardziej opłacalna opcja. Nawet gdy coś się zepsuje, od razu masz dostęp do nowego urządzenia. Gdyby zepsuł się telefon, który masz na własność, naprawa i koszty za nią leżałyby po twojej stronie. Wydajny sprzęt to podstawa równie wydajnej pracy, o czym na pewno przekonali się użytkownicy Apple. Warszawa – znajdź na mapie siedzibę wypożyczalni, zapoznaj ze szczegółową ofertą i bez wielu formalności zacznij korzystać z dobrodziejstw, jakie wnosi w życie sprzęt firmy Apple.

Czy to się opłaca? Lessing iPhone’a na pewno!

Dwanaście miesięcy. Na tyle czasu najczęściej podpisywana jest umowa między wypożyczalnią a wypożyczającym. To wystarczający okres, by przekonać się, czy jest to rozwiązanie dla ciebie. Najczęściej na jednej umowie się nie kończy leasing – iPhone pełen funkcjonalności chcemy mieć zawsze przy sobie, dlatego między umowami dochodzi do wymiany sprzętu. Bez wątpienia jest to opłacalna opcja. Nie ma mowy o wydawaniu od razu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych na sprzęt. W leasingu płacisz raz na miesiąc za możliwość korzystania z wybranych urządzeń. Gdzie najlepiej opłaca się starać o leasing? iPhone czy MacBook wziąć najpierw? Udaj się do najbliższego punktu obsługi klienta, poznaj korzyści z dzierżawy, warunki korzystania z wynajmu itd. Nie przepłacaj za nowe urządzenia, nie zaśmiecaj środowiska – używaj tego, co jeszcze zdąży zmienić właściciela i co już jakiegoś miało. Warunki wynajmu są korzystne, dlatego jeszcze dziś rozważ wzięcie udziału w promocji.

Przechowywanie trocin w zbiornikach – jak je uzupełniać i opróżniać w praktyce?

0
redlery

Każdy, kto prowadzi zakład przetwórstwa drewna lub własną stolarnię, powinien wiedzieć czym są redlery i kiedy warto w nie zainwestować. Przechowywanie odpadów drzewnych w silosach lub innych zbiornikach to dobry sposób, aby zmagazynować tego typu paliwa opałowe na sezon grzewczy. Do sprawnego uzupełniania i opróżniania silosów przyda się przede wszystkim przenośnik ślimakowy do trocin. Chcesz dowiedzieć się, gdzie najlepiej sprawdzają się zbiorniki na trociny i inne odpady drzewne?

Tego typu zbiorniki lub inaczej – silosy, doskonale sprawdzają się w przypadku dużych zakładów produkcyjnych oraz firm stolarskich. Wszędzie tam, gdzie powstają duże ilości odpadów drzewnych warto zainwestować w jak największy zbiornik do ich bezpiecznego przechowywania. Zanim jednak zainwestujesz większą kwotę w zbiorniki na trociny i inne odpady – dowiedz się, w jaki sposób efektownie je opróżniać.

Redlery – czy przydają się do opróżniania silosów?

Redlery, czyli inaczej przenośniki ślimakowe do trocin to urządzenia, które są dość specyficzne, gdyż pozwalają na szybkie transportowanie drewna poprodukcyjnego, kory oraz trocin, np. z silosów oraz bezpośrednio do nich. Przenośnik ślimakowy do trocin jest zbudowany z rynny wraz z cięgnami łańcuchowymi. Mechanizm napędowy sprawia, że paliwo opałowe (odpadki drzewne) są przesuwane po ruchomej powierzchni rynny.

Warto też zaznaczyć, że redlery przydają się nie tylko w przypadku magazynowania i przenoszenia trocin i innych odpadów drzewnych. Możesz je także wykorzystać w branży rolniczej, np. do transportu pasz. Przenośnik ślimakowy do trocin to jednak urządzenie, które znacznie przyśpiesza i ułatwia pracę. Inwestycja w tego typu wyposażenie zakładu produkcyjnego do napełniania i opróżniania silosów to bardzo dobry pomysł!

Ile kosztują najlepsze redlery na rynku?

Przenośnik ślimakowy do trocin to wydatek na poziomie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jaka będzie wydajność urządzenia oraz jego marka. Im wydajniejszy sprzęt, stworzony z wysokiej jakości materiałów, tym wyższa cena zakupu. Na redlerach nie warto jednak szukać nadmiernych oszczędności. Lepiej zainwestować większą kwotę w profesjonalny przenośnik ślimakowy do trocin i znacznie przyśpieszyć oraz ułatwić swoją pracę. Dzięki temu napełnianie i uzupełnianie silosa będzie naprawdę proste!

Czy zagospodarować przestrzeń pod schodami?

0
Czy zagospodarować przestrzeń pod schodami

Przestrzeń mieszkania ma to do siebie, że prędzej czy później, każda szafka jest zapełniona i zawsze przydałoby się dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów codziennego użytku. Jeśli mieszkamy w piętrowym domku lub mieszkaniu, to konieczną konstrukcją okazują się funkcjonalne schody. Przeglądając różne projekty, da się zauważyć pomysłowość w wykorzystaniu tej pod schodowej przestrzeni.

Zabudowana czy otwarta przestrzeń

Dwie podstawowe możliwości związanej z konstrukcją schodów, to jest wybór między zabudowaną albo otwartą przestrzenią. Jeśli chcielibyśmy zdecydować się na projekt schodów, który ma optycznie powiększyć mieszkanie, to najlepsze okazałyby się z pewnością szklane schody. Tego typu konstrukcje są całkowicie szklane, z metalowymi elementami albo są to połączone elementy szkła i drewna. Szklana zabudowa jest o tyle wyjątkowa, że pasuje do większości stylów, w których urządzone są wnętrza. Szklane schody sprawiają, że pomieszczenie wydaje się duże i przestronne. Wadą szklanej zabudowy jest to, że nie wykorzystamy przestrzeni pod schodami na miejsce, w którym można przechowywać różne przedmioty. Drewniane schody dają wiele możliwości na wykonanie zabudowy pod stopniami. Przeglądając różne wykonane konstrukcje schodów na przykład na stronie https://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane-radom można podpatrzeć projekt, który nam się podoba i osoba, która dokona fachowego pomiaru, wykona idealny dla nas projekt.

Przeznaczenie zabudowanej przestrzeni

Jeśli miejsce pod schodami ma być praktycznie wykorzystane, ale nie całkowicie zabudowane, to można je na przykład wykorzystać jako miejsce na legowisko dla naszego pupila, psa lub kota. W tego rodzaju przestrzeń świetnie wpasuje się także kominek, pod warunkiem, że cała instalacja wykonana zostanie zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i normami. Praktycznym rozwiązaniem może się także okazać zawieszenie telewizora na ścianie pod schodami. Szczególnie w mniejszych domkach lub mieszkaniach, w których brakuje miejsca na urządzenie takich miejsc, jak gabinet do pracy, kąt do nauki lub plac zabaw dla dzieci, przestrzeń pod schodami może być świetnie wykorzystania na tego rodzaju cel. Jeśli schody znajdują się w przedpokoju, to przestrzeń, która jest pod stopniami, może posłużyć do wykorzystania jej jako zabudowanej garderoby, miejsce na półki, szuflady lub inne szafki. Takie praktyczne, zamknięte i łatwo dostępne miejsce może posłużyć również jako spiżarnia z przetworami lub dodatkowo zakupionymi artykułami spożywczymi albo schowek, na takie przedmioty jak żelazko, deska do prasowania, odkurzacz lub wiadro z mopem.

W zależności od tego, czy schody mają być tylko wizualnie estetyczną konstrukcją umożliwiającą przemieszczanie się między piętrami, czy dodatkowo chcemy praktycznie wykorzystać każdy metr kwadratowy pomieszczenia, stoimy przed wyborem zabudowanej lub otwartej przestrzeni pod schodami. Obydwie opcje można wykonać w taki sposób, że będą prezentować się elegancko i gustownie.

Srebrne monety kolekcjonerskie

0
monety srebrne

Kolekcjonerzy monet są zgodni – wartościowe są okazy ze złota, jak i monety srebrne. Srebro to materiał bardzo często wybierany do wykonywania produktów menniczych. Co ciekawe, sklepy numizmatyczne odnotowują coraz większe zainteresowanie monetami ze srebra. Są to oczywiście kolekcjonerskie monety, upamiętniające ważne dla biegu historii osoby i wydarzenia. Wielu sympatyków kolekcjonowania nietuzinkowych monet będzie zachwyconych, gdy do ich zbiorów dołączy historyczny srebrny szóstak czy też trojak władcy z dynastii Wazów.

Jakość potwierdzona certyfikatami

Kupując kolekcjonerskie monety, warto dokładnie sprawdzić, czy pochodzą z odpowiedniego źródła. Dobry sklep z numizmatyką dysponuje certyfikatami pochodzenia i jakości oferowanych produktów. Istotna jest także próba srebra, z której zostały wykonane dane monety. W przypadku certyfikowanych okazów nad autentycznością czuwa sztab specjalistów, dzięki którym jakość, jaką prezentują monety srebrne, nie pozostawia nic do życzenia. Na wyjątkowość monet ma także wpływ ich liczba w obiegu. Im mniej danego rodzaju monety wybito, tym cenniejszy staje się on w oczach kolekcjonera. Jeśli komuś wydaje się, że jego kolekcja numizmatyczna jest nudna, powinien rozważyć zakup monet, które można znaleźć w zakładce „kolekcjonerskie monety”. Są wśród nich prawdziwe perełki. Jako przykład może posłużyć srebrna moneta, nazywana Orderem Orła Białego. Jest ich tylko pięćset na całym świecie. Co ważne, każdy Order Orła Białego z tej serii był emaliowany ręcznie, a to podwyższa jego wartość kolekcjonerską.

Kolekcjonerskie monety na wyciągnięcie ręki

Każdy może stać się posiadaczem monety kolekcjonerskiej. Monety kolekcjonerskie, dzięki łatwemu dostępowi do sklepów z numizmatyką, są na wyciągnięcie ręki. W Polsce nie brakuje entuzjastów kolekcjonowania monet, jak i pomysłodawców na nowe modele. Rocznice, ważne wydarzenia, chęć upamiętnienia osób istotnych dla historii lub polityki – to najczęstsze „powody” wybijania nowych monet, które mają szansę stać się częścią kolekcji fanów numizmatyki. Badanie monet, zgłębianie ich historii i sposobów wykonania to zadanie dla nauki pomocniczej, jaką jest wspomniana już numizmatyka. Monety kolekcjonerskie dostępne w sklepach stacjonarnych i online mogą stać się idealnym punktem wyjścia do rozmowy o monetach i do rozpoczęcia zgłębiania ich historii. Monety srebrne nie są kosztowne, a sprawdzą się jako prezent nie tylko dla kolekcjonera, ale także dla historyka czy nauczyciela.

Nowoczesne biuro rachunkowe

0
Nowoczesne biuro rachunkowe

Prowadzenie własnej działalności bardzo często wiąże się ze sporym wyzwaniem dla przedsiębiorców. Urzędy, dokumenty – to sprawy, które wymagają dużego zaangażowania i znajomości przepisów, dlatego warto jest nawiązać współpracę z profesjonalistami.

Zastanawiasz się czym dokładnie zajmuje się biuro rachunkowe i dlaczego warto skorzystać z jego oferty? A może nie wiesz, jak wybrać sprawdzone biuro rachunkowe w Warszawie? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe może zająć się:

  • prowadzeniem ksiąg rachunkowych, sporządzaniem sprawozdań finansowych,
  • prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji ryczałtowej,
  • sporządzaniem sprawozdań do Głównego Urzędu Statystycznego oraz do innych organizacji na zlecenie klienta,
  • wysyłanie deklaracji podatkowych na życzenie klienta,
  • przygotowywaniem dokumentacji do akt osobowych pracowników,
  • doradztwem podatkowym,
  • kontaktem z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznym itp.,
  • sporządzaniem sprawozdań finansowych,
  • wystawianiem faktur,
  • przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców.

Jak można zauważyć biuro rachunkowe zajmuje się wieloma sprawami, które w znacznym stopniu mogą odciążyć przedsiębiorców. Dokładna oferta zależy oczywiście od każdej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z oferty biura rachunkowego?

Korzystanie z usług biura rachunkowego wiąże się dla przedsiębiorcy przede wszystkim z większą wygodą. Zlecając prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu właściciel firmy nie musi martwić się wszystkimi sprawami związanymi z finansami czy rachunkowością, które bardzo często bywają sporym wyzwaniem dla przedsiębiorców.

Korzystanie z usług biura to także pełne bezpieczeństwo. W biurze rachunkowym pracują specjaliści, którzy gwarantują bezpieczeństwo wszystkich przekazywanych im danych. Dodatkowo dzięki współpracy z nowoczesnym biurem rachunkowym każdy przedsiębiorca może liczyć na znaczną oszczędność czasu. Wszystkimi, często bardzo czasochłonnymi sprawami księgowymi zajmie się biuro rachunkowe, a właściciel może w tym czasie skupić się na dalszym rozwoju biznesu.

Jak wybrać sprawdzone biuro rachunkowe w Warszawie?

Przed powierzeniem księgowości biuru rachunkowemu warto zrobić research i wybrać to, które będzie najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Zatem na co zwrócić szczególną uwagę przed nawiązaniem współpracy z biurem?

Bardzo ważną kwestią jest przede wszystkim oferta jaką posiada biuro rachunkowe – to element, który ma bardzo duży wpływ na to, czy przedsiębiorca wybierze dane biuro.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest sposób komunikacji firmy z jej odbiorcami. Profesjonalne biuro rachunkowe zadba o to, aby utrzymać jak najlepsze relacje z klientem.

Dodatkowo podczas researchu można sprawdzić, jakie opinie o firmie mają klienci, którzy skorzystali już z jej usług.

Zwracając uwagę na powyższe elementy możesz mieć pewność, że wybierzesz biuro rachunkowe, które będzie dostosowane do Twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

0
Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa

Każdy z nas uwielbia spać na wygodnym łóżku. Tak samo mają nasze psiaki. Tylko ich poczucie wygody trochę różni się od ludzkiego. Inne legowisko będzie potrzebował szczeniak, a inne starszy wiekiem pies. Oprócz tak oczywistych kwestii jak rozmiar czy dostosowanie do ograniczeń w poruszaniu, przy wyborze legowiska warto wziąć pod uwagę też mniej oczywiste aspekty.

Rodzaje legowisk i wypełnień

Wypełnienie, łatwość utrzymania w czystości, przepuszczalność wilgoci czy indywidulane preferencje naszego pupila. Wbrew pozorom wszystkie wymienione czynniki mogą mieć niemały wpływ na to, jak często i czy w ogóle nasz psiak będzie korzystał z legowiska. Przed zakupem posłania warto rozejrzeć się w internetowych sklepach zoologicznych, które mają bogatą ofertę np. e-pazur. Na początku zapoznajmy się z dostępnymi rodzajami legowisk. Okazuje się bowiem, że posłanie posłaniu nierówne. Do najpopularniejszych modeli możemy zaliczyć legowisko kanapa i owalne, które spełniają oczekiwania większości czworonogów. Mamy także do wyboru legowisko budka czy poduszka idealne dla małych ras. Materac lub ponton osiągają największe rozmiary, więc psiaki większych gabarytów też mają w czym wybierać. Materiał z jakiego wykonuje się legowiska także potrafi bardzo się różnić. Od wszelkiego rodzaju tkanin, przez wiklinowe, po plastikowe. Ciekawą nowością są posłania drybed, które przepuszczają wilgoć, wierzch pozostawiając suchy. Dla psich seniorów czy cierpiących na choroby stawów polecane są legowiska ortopedyczne, które dobrze dopasowują się do sylwetki psa. Można także pomyśleć o mniej znanych rozwiązaniach jak posłanie do samochodu czy klatki kennelowej. Jeśli chodzi o wypełnienie najczęściej możemy spotkać się z watą silikonową, pianką poliuretanową czy granulatem. Tutaj wiele zależy od producenta.

Rozmiar legowiska – istotny czynnik

Sprawa wydaje się dość oczywista, jednak i tutaj trzeba uważać, by nie iść na skróty. Naczelną zasadą jest nie kupowanie dużych legowisk dla małych psów i na odwrót. Najlepiej zmierzyć psa od czubka nosa do nasady ogona i dodać do wyniku około 30 centymetrów. Wynik będzie optymalną długością legowiska dla naszego psiaka, zapewniając mu swobodę ruchów. Standardowo rozmiary legowisk, w zależności od producenta wahają się od XS do XXL. To pomaga przy wyborze, ale pamiętajmy, że producent może mieć własny podział. Zawsze, więc najlepiej sprawdzić dla jakich ras jest dedykowany dany model w konkretnym rozmiarze. Właściciele szczeniaków nie powinni natomiast kupować legowisk, kierując się docelową wielkością psa. Takie posłanie będzie nieatrakcyjne dla szczeniaka, który potrzebuje poczucia bezpieczeństwa.

Charakter pupila – jaki ma wpływ na wybór legowiska?

Tak jak w przypadku ludzi, tak u psów mamy do czynienia z różnymi charakterami. Psy, które uwielbiają szarpać powinny mieć legowisko z bardzo wytrzymałego materiału. Lepiej też zrezygnować w takiej sytuacji z legowisk wiklinowych, których kawałki mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla pupila. Mniejsze rasy często lepiej czują się w budkach, które przypominają im norki. Niektóre psy uwielbiają opierać głowę na czymś miękkim, w ich przypadku dobrze sprawdzi się kanapa, a nie ponton. Przy wyborze posłania warto przeczytać opisy zamieszczone w sklepach zoologicznych jak e-pazur, dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję jaki model wybrać.

Roleta okienna – jaką wybrać?

0
Roleta okienna

Rolety wewnętrzne w ostatnich latach stale zyskują na popularności. Czemu zawdzięczają one tak duże zainteresowanie? Zapraszamy do lektury artykułu.

Zastanawiasz się nad zakupem rolet wewnętrznych do mieszkania? Znudziły ci się już typowe zasłony okienne oraz firany? Pragniesz tchnąć w mieszkanie nowe życie? Montaż pięknych rolet okiennych może w znacznej mierze pomóc w odświeżeniu aranżacji wnętrza twojego mieszkania.

Rolety wewnętrzne – bogactwo stylów i wzorów

Wiele osób decyduje się na rolety wewnętrzne być może z uwagi na bogactwo wzorów oraz kolorów, które pozwala na dopasowanie rolet w zasadzie do każdego rodzaju aranżacji. Można je z powodzeniem stosować w każdym wnętrzu. Idealnie sprawdzą się zarówno w sypialni, jadalni i sypialni jak i w pokoju dziecięcym, kuchni czy łazience. W zależności od efektu wizualnego jaki pragniemy uzyskać możemy zastosować różny typ rolety. Możemy wybrać roletę montowaną do ramy okna lub do wnęki okiennej. W wielu wnętrzach wspaniale prezentują się rolety mocowane do sufitu (szczególnie w niższych pomieszczeniach). Z całą pewnością rolety wewnętrzne znakomicie sprawdzą się w każdym typie wnętrza – zarówno w niewielkich kawalerkach jak i dużych przestronnych apartamentach. Rolety można dopasować do każdego rodzaju okien, do ich wielkości oraz kształtu. Oczywiście, aby to było możliwe, należy skontaktować się z firmą produkującą rolety wewnętrzne na wymiar. Rolety wewnętrzne znacząco przyczyniają się do stworzenia we wnętrzach atmosfery prywatności, intymności. Ma to znaczenie szczególnie w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, gdzie zdarza się, że budynki mieszkalne są usytuowane bardzo blisko siebie, gdzie sąsiedzi mogą sobie wręcz zaglądać do okien. Rolety wewnętrzne znakomicie nadają się do takich zastosowań.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj rolety wewnętrznej zastosować w swoim mieszkaniu warto zastanowić się przede wszystkim nad efektem wizualnym jaki pragniemy osiągnąć. Oczywiście podstawową kwestią jest wybór odpowiedniego koloru oraz wzoru, a te oczywiście należy dobrać tak, aby cała aranżacja wnętrza tworzyła harmonijną całość. W przeciwieństwie do rolet kupowanych w popularnych marketach budowlanych, firma najtanszewewszechswiecie oferuje ogromny wybór najróżniejszych typów rolet wewnętrznych, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś, co będzie idealnie odpowiadać jego potrzebom. Firma oferuje nie tylko szeroki wybór rolet. W katalogu produktów znajdą Państwo wszelkie inne osłony okienne, między innymi: markizy, folie ochronne, żaluzje, plisy a także moskitiery. Rolety wewnętrzne mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Chociaż do najpopularniejszych typów należą rolety tekstylne, dostępne są także rolety wykonane z drewna oraz bambusa.

Zanim zdecydujemy się na zakup rolety wewnętrznej warto zdobyć nieco wiedzy na temat ich rodzajów. Dzięki temu będziemy mogli dokonać świadomego wyboru – przecież nie chcielibyśmy później żałować podejmowanych decyzji. Większości osób słowo rolety zazwyczaj kojarzy się z pionowymi roletami, które można zobaczyć w najróżniejszych obiektach firmowych – i faktycznie bardzo często w gabinetach, pensjonatach, salach bankietowych oraz konferencyjnych montuje się praktyczne i schludne rolety pionowe. Niemniej we wnętrzach mieszkalnych na ogół stosuje się raczej przytulne rolety poziome. Typowa roleta okienna jest mocowana do ramy okna, mechanizm odpowiedzialny za zwijanie jest instalowany bezpośrednio nad szybą. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się efektowne rolety rzymskie. W przeciwieństwie do typowych rolet, okno odsłaniane jest poprzez zsuwanie warstwy materiału, a nie zwijanie. Dzięki temu po złożeniu, rolety rzymskie stanowią wspaniałą dekorację umocowaną w górnej partii okna.
Roleta w mieszkaniu

Łatwy montaż oraz rozsądne ceny

Popularność rolet wewnętrznych wynika nie tylko z ich ogromnych walorów wizualnych. Rolety są bardzo proste w montażu – do ich instalacji nie potrzebne są specjalistyczne, drogie narzędzia. W przeciwieństwie do tradycyjnych firan oraz zasłon, rolety charakteryzują się stosunkowo niewielkimi cenami. Oczywiście jeśli zależy nam na ich trwałości, warto nie wybierać tych najtańszych. Nieco wyższa cena zakupu zazwyczaj gwarantuje podwyższoną jakość samego materiału jak i mechanizmów odpowiedzialnych za zwijanie oraz rozwijanie rolety.

Oczywiście nie każdy ma ochotę samodzielnie wykonać montaż rolety wewnętrznej. Wiele osób decyduje się na zakup z profesjonalnym montażem. Wiele firm oferuje instalację rolet w cenie zakupu.

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem kolekcjonerzy-krakow.pl.

ZOBACZ TEŻ