Jak sadzić kwiaty, aby ogród pełen kolorów przez cały rok?

0
Jak sadzić kwiaty, aby ogród pełen kolorów przez cały rok

Dodanie różnorodnych roślin kwitnących jednorocznych i wieloletnich to jeden z najszybszych sposobów na odświeżenie swojego ogrodu.

Kwitnące rośliny zawsze sprawiają, że ogród wygląda bardziej ekscytująco, dodatkowo zachęca owady zapylające i motyle do odwiedzania kwiatów. Byliny mogą olśniewać rok po roku, podczas gdy rośliny jednoroczne mogą niemal natychmiast zakwitnąć, dodatkowo nie są drogie w zakupie. Możesz zacząć od nasion, kupić młode rośliny lub zbierać zaszczepki interesujących roślin od znajomych, ale kiedy już wybierzesz swoje rośliny, musisz wykonać kilka podstawowych kroków, aby kwiaty miały dobry start.

Jak prawidłowo posadzić kwiaty w ogrodzie

Zanim zaczniesz kopać, przeczytaj etykietę dołączoną do twoich roślin lub instrukcje na paczkach nasion, abyś mógł dopasować potrzeby roślin do najlepszych miejsc do ich uprawy. Następnie, jeśli masz już założone grządki kwiatowe, możesz łatwo umieścić nowe rośliny wszędzie tam, gdzie musisz wypełnić wolne miejsca. Lub zawsze możesz stworzyć nowy klomb w ogrodzie, aby posadzić wszystkie piękne kwiaty, które chcesz wyhodować. Można również połączyć różne kwiaty i rośliny o podobnych wymaganiach w dużych donicach, i w ten sposób stworzyć ciekawe, dekoracyjne i sezonowe kompozycje.Zacznij od rozmieszczenia roślin w miejscu, w którym będą otrzymywały preferowany rodzaj światła. Pięknie wyglądające ogrody kwiatowe zaczynają się od zdrowej gleby. Ogólnie rzecz biorąc, większość kwitnących roślin najlepiej radzi sobie w luźnej i dobrze przepuszczalnej glebie z dużą ilością materiału organicznego. Nie musisz kopać dużego obszaru, aby zasadzić kwiaty, ale powinieneś wykopać wystarczająco dużo gleby, aby można było dodać kompost, aby poprawić strukturę gleby i dodać składniki odżywcze.Gdy twoje kwiaty w ogrodzie zaczną kwitnąć, możesz je przyciąć na bukiety. Odetnij również uschnięte główki kwiatowe, aby zachęcić roślinę do wkładania większej ilości energii w liście i zapewnić jej przetrwanie w zimie. Niektóre kwiaty, w tym cynie, dalie i inne, kwitną ponownie po usunięciu uschniętych kwiatów. Przytnij również brązowe liście, aby uzyskać czystszy wygląd. W szczególności liliowce czerpią korzyści z usuwania starych liści.

DHL – 5 faktów, o których możesz nie mieć pojęcia

0
DHL

Niemieckie przedsiębiorstwo DHL należy do najbardziej znanych firm kurierskich na świecie. Praktycznie każdy, kto od czasu do czasu wysyła paczki bądź inne przesyłki, miał chociaż raz do czynienia z usługami tego kuriera. Czy znasz jednak chociaż kilka faktów i ciekawostek o DHL? Poznaj kilka informacji o tej firmie kurierskiej i przekonaj się, czy będą dla ciebie zaskoczeniem.

Oddziały DHL można znaleźć w ponad 220 krajach i regionach

Firma DHL działa nie tylko w największych krajach świata. Co więcej, swoje oddziały ma nawet na terytoriach niezależnych czy też w wielu regionach spornych. O ile paczka do Hiszpanii nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, o tyle możliwość wysłania towarów do Iraku lub Afganistanu jest już pewnym ewenementem w świecie firm kurierskich. DHL ma oddziały w ponad 220 krajach i regionach, czyli więcej niż np. McDonalds i Coca Cola.

DHL ma amerykańskie korzenie

Obecnie z firmą kurierską DHL każdy łączy Niemcy. I jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie, ponieważ firma należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Deutsche Post. Co ciekawe, DHL ma jednak amerykański rodowód. Firma powstała w 1969 roku w San Francisco przez trzech Amerykanów, którzy początkowo świadczyli swoje usługi logistyczne między kontynentalnymi Stanami Zjednoczonymi i Hawajami. W 1998 roku część akcji DHL wykupiła firma Deutsche Post, która w 2001 roku uzyskała pakiet większościowy, a już w 2002 roku mogła pochwalić się wykupieniem wszystkich akcji DHL.

Nazwa firmy pochodzi od nazwisk jej założycieli

Ze względu na niemieckich właścicieli przedsiębiorstwa można byłoby pomyśleć, że literka D w nazwie może mieć coś wspólnego ze słowem „Deutschland”. Nic bardziej mylnego. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Adrian Dalsey, Larry Hillblom oraz Robert Lynn, czyli założyciele marki DHL, zdecydowali się nazwać firmę od pierwszych liter swoich nazwisk. Po przejęciu przedsiębiorstwa przez Deutsche Post nazwa nie została zmieniona.

Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 300 000 osób

Za pośrednictwem firmy DHL dostarczanych jest ponad 1,5 miliarda przesyłek rocznie. Do obsłużenia tak ogromnej liczby paczek konieczne jest zatrudnienie odpowiedniej liczby osób, które będą w stanie zapewnić wysoką jakość dostaw na czas. Kurierzy DHL zajmujący się przesyłkami nadanymi za pośrednictwem platformy logistycznej FastPost.pl należą do ponad 300 000 osób, które pracują dla niemieckiego przedsiębiorstwa. W 2020 roku liczba pracowników wyniosła ponad 380 000 osób.

Firma brała udział nawet w transporcie pand

Jedna z największych firm logistycznych na świecie miała w swojej historii naprawdę wiele nietypowych przesyłek. Prawdopodobnie najdziwniejszym zleceniem był jednak transport pary pand z Chin do rezerwatu zwierząt w Belgii w 2014 roku. Podobnego wyzwania firma DHL podjęła się w 2018 roku, a lot czarterowy z Chin do Finlandii odbywał się z zachowaniem zasad transportu neutralnego dla klimatu. Z pandami podróżowało również aż 120 kilogramów bambusa.

Czy drobne kredyty ratują finanse?

0
kredyty

W dość wielu procentach przypadków te kredyty powszechnie zaliczane do drobnych tak jakby ratują nas finansowo. Mowa tu o tym, że dzięki temu kredytowi można szybciej zakupić nową lodówkę i to nie taką z obudową ze stali nierdzewnej, która ma też dwa skrzydła drzwiowe. Taka wyjątkowo ciekawa jest tym szczytem marzeń, ale zazwyczaj nie realizujemy marzeń, tylko ratujemy ( http://szybkie-kredyty.com.pl/ ) nasze domowe finanse i to w taki dość rozsądny sposób i właśnie dlatego kredyt na nową lodówkę nie może być zbyt wysokim. Równie wiele znaczy też i to, że zazwyczaj jesteśmy zmuszeni do tego racjonalnego myślenia, bo wiemy że w skali miesiąca zarabiamy niewiele i co równie istotne może nawet zbliżać się kryzys ekonomiczny i właśnie dlatego jesteśmy dosłownie zmuszeni do tego racjonalnego podejścia.

Kredyt na remont skrzyni biegów w aucie

Kredyt na remont auta to w wielu przypadkach też konieczność. Mowa tu dokładnie o tym, że raz na jakiś czas jesteśmy zmuszeni wydać sporo, po to by naprawić dane auto. Sytuacja ta jest powiązana z tym, że nabywamy używane auto, a po około miesiącu (http://szybkie-kredyty.com.pl/ ) dowiadujemy się o tym, że trzeba wymienić ten elektroniczny synchronizator w skrzyni biegów, który kosztuje nie mało. W tego typu przypadkach dość często bierzemy kredyt na nowy, bo używany może pochodzić z auta, które przejechało dwieście tysięcy kilometrów lub więcej niż czterysta tysięcy. Jednym słowem kupując część używaną nie mamy pojęcia w jakim stopniu takową wyeksploatowano, czyli coś takiego wystarczy nam na jakiś rok lub na kilka miesięcy. Natomiast kredyt wzięty na nową część tego rodzaju to jakieś kilka miesięcy spłacania, a potem zapewne nawet te kilka lat spokoju. Jednym słowem ta konkretna kalkulacja wygląda dość prosto i co równie istotne w przypadku tych kluczowych części najlepiej inwestować w nowe i markowe, bo te mają wręcz wzorową żywotność.

Czy kredyt na skuter jest opcją bardzo ważną?

Dość wielu z nas bierze ten kredyt na skuter, bo tego typu kredyt to zakupienie środka lokomocji, który w warunkach miejskich sprawdza się wręcz idealnie. W tego typu przypadkach, czyli gdy psuje się nasz obecny skuter i chcemy zainwestować w nowy, to dość często sprawdzamy, czy da się wyremontować obecny nasz skuter i jeśli koszty remontu przekraczają jego wartość, to wielu z nas bierze kredyt na nowy, bo właśnie tak zwiększamy zdolność kredytową. Drugim z powodów brania takiego właśnie kredytu może być też i ten brak wystarczających oszczędności, ale znajdą się też ludzie kupujący skuter typowym przelewem bankowym.

Planowanie produkcji w fabrykach – kilka porad dla przedsiębiorców

0
Planowanie produkcji w fabrykach – kilka porad dla przedsiębiorców

Planowanie produkcji to kluczowy etap w funkcjonowaniu niemal każdego przedsiębiorstwa wytwórczego. Im jest ono większe, im więcej maszyn wykorzystuje i im większe są jego okresowe obroty, tym większą rolę odgrywa odpowiednio przygotowany plan produkcyjny. Najczęściej, zawiera on informacje dotyczące spodziewanego popytu, ilości i zakresu wytwarzanych produktów oraz innych istotnych spraw, które należy uwzględnić w rozwoju firmy. Poniżej rozwiniemy ten temat, podpowiadając co składa się na planowanie produkcji, jak ono wygląda w praktyce oraz dlaczego jest tak istotne.

Planowanie produkcji i jego najważniejsze obszary

Każda firma produkcyjna narażona jest na różnego typu niebezpieczeństwa oraz okoliczności mogące zaszkodzić jej sprawnemu funkcjonowaniu. Brak dostępu do surowców lub półproduktów, nadmiernie wysokie koszta produkcji, problemy z rozruchem lub przezbrojeniem, a także opóźnienia w wysyłce dostaw. W rezultacie – bardzo łatwo o „rozregulowanie” funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego.

By nie dopuścić do takich sytuacji, stosuje się właśnie planowanie produkcji. Obejmuje ono działania związane z czterema głównymi obszarami: sprzedażą, użytkowaną technologią, dostępnością oraz potrzebnymi materiałami. Dzięki odpowiedniemu planowaniu produkcji, problemy występujące w którymkolwiek z tych obszarów mogą zostać wyeliminowane, nawet jeśli do tej pory nie znalazł się nikt zdolny do ich rozwiązaniu.

Wiele firm produkcyjnych nie tylko niewłaściwie realizuje swoje działania w wymienionych obszarach, ale również popełnia błędy logistyczne i komunikacyjne. W rezultacie powstające opóźnienia w realizacji produkcji mogą wynikać nie tylko z niskiej dostępności surowców lub czasochłonnego czasu produkcji, ale również z niewłaściwej współpracy pomiędzy poszczególnymi działami oraz etapami produkcji.

Planowanie produkcji w małych i dużych firmach

Planowanie produkcji jest rozwiązaniem doskonałym w przypadku firm produkcyjnych różnych rozmiarów. W niewielkich i średnich przedsiębiorstwach, obowiązki planisty pełni najczęściej kierownik lub specjalny oddział pracowników. Jest to rozwiązanie o tyle zrozumiałe, że kierownicy często uczestniczą w życiu swojej fabryki i mają swobodny dostęp do poszczególnych etapów wytwórczych, w które mogą ingerować i które mogą nadzorować. Im jednak przedsiębiorstwo jest większe, tym więcej potencjalnych problemów związanych z produkcją będzie ono generować.

Gdy więc twoi pracownicy nie są w stanie samodzielnie zaplanować produkcji, a następnie zrealizować zamierzonego planu – jest to moment, by sięgnąć po profesjonalną pomoc. Korzystając z zewnętrznego planowania produkcji, zdajesz się bowiem na doświadczenie i wsparcie osób, dla których optymalizacja produkcji to chleb powszedni. W tym celu korzysta się ze specjalistycznego oprogramowania komputerowego, którego możliwości w zakresie poprawy efektywności planowania znacząco przerastają możliwości nawet najbardziej doświadczonego kierownika.

Warto podkreślić, że w planowaniu produkcji istotna jest nie tylko znajomość samego przedsiębiorstwa i jego bazy technologicznej, lecz również całego otoczenia społecznego, w którym ono funkcjonuje. Kluczowy jest pod tym względem m.in. popyt na dane produkty, względem którego należy dostosować proces produkcji.

Spłata chwilówek – uwaga na dotrzymanie terminu płatności!

0
spłata chwilówek

Podstawą udzielenia pożyczki – czy to w formie bankowej czy pozabankowej jest umowa. Obecnie coraz więcej firm zawiera ją na odległość, dzięki czemu mamy 14 dni na wycofanie się z niej bez żadnych konsekwencji. Jednak zawsze kiedy zawieramy taką umowę, musimy być świadomi tego, że pożyczkę chwilówkę trzeba spłacić w odpowiednim terminie. Jakim?

Chwilówka – pożyczka na podstawie Kodeksu cywilnego

Podstawą prawną udzielania chwilówek, czyli szybkich pożyczek gotówkowych, są przepisy Kodeksu cywilnego. Taka pożyczka według nich jest umową zawieraną pomiędzy pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą, w której przyznający środki zobowiązuje się do jej udzielenia, a biorący ją do korzystania z niej zgodnie ze wskazanym celem i do zwrotu pożyczonych środków w terminie wskazanym w umowie.

Bardzo ważne jest dotrzymanie terminu płatności chwilówki, który zwykle jest ustalony jako pewna data, która przypada na koniec okresu kredytowania. Jeśli klient nie wywiąże się z płatności terminowo, musi liczyć się z możliwością naliczenia odsetek karnych od takiej pożyczki.

Chwilówki za darmo – niedotrzymanie terminu płatności grozi przykrymi konsekwencjami

Jeszcze gorzej jest, jeśli spłata chwilówek nie jest realizowana w terminie, a są to pożyczki bezpłatne. Darmowe chwilówki są udostępniane w ramach promocji nowym klientom różnych firm pozabankowych. Warunkiem utrzymania bezpłatności chwilówki jest nieprzekroczenie terminu zwrotu środków. W efekcie, jeśli spłata darmowych chwilówek odbywa się po czasie, należy liczyć się z tym, że zapłacimy odsetki karne od zobowiązania, to jeszcze obciążeni zostaniemy odsetkami naliczonymi według stopy procentowej ustalonej w umowie, albo ewentualnie prowizją. Wszystko przez to, że chwilówka przestanie być darmowa i będziemy musieli normalnie za nią zapłacić.

Jak dotrzymać terminu spłaty chwilówki?

Spłata chwilówki powinna być dokonana najpóźniej w dniu wskazanym w umowie jako dzień spłaty. Musimy wiedzieć przy tym, że liczy się najczęściej dzień, w którym pieniądze wpłyną na konto pożyczkodawcy, a nie dzień dokonania płatności z konta pożyczkobiorcy. Trzeba więc założyć czas potrzebny na dokonanie przelewu i jego zaksięgowanie na odpowiednim rachunku. Najlepiej więc pozostawić sobie choć jeden dzień roboczy zapasu czasowego, by spłata pożyczki na pewno była dokonana w terminie i nie powodowało to naliczenia karnych odsetek przez firmę.

Czy da się zarabiać na remontach?

0
Czy da się zarabiać na remontach

Remont, często połączony z restrukturyzacją nieruchomości, to zawsze poważne wyzwanie dla inwestora. To bardzo niewdzięczny etap, na którym praktycznie wszystko może pójść źle. Czy w takim razie w ogóle istnieje możliwość, aby na nim dobrze zarobić? Odpowiadamy na to pytanie.

Przede wszystkim: co może pójść nie tak?

Remont na pierwszy rzut oka wydaje się dość łatwy. Chcemy coś zmienić, to tworzymy odpowiedni projekt nowego wnętrza, a potem wybrana ekipa remontowa wprowadza go w życie. To bardzo łatwe, czyż nie? Niestety, jak się okazuje, w praktyce nic nie wygląda tak kolorowo.

Przede wszystkim na tym etapie pojawia się najwięcej błędów, zwłaszcza popełnianych przez osoby niedoświadczone. W efekcie zamiast zarabiać na remoncie można szybko na nim stracić, zwłaszcza jeśli będzie zbyt długi, zbyt kosztowny i wymagający poprawek. Te trzy jego cechy niestety są bardzo częste.

Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie da się zarobić na remontach – wręcz przeciwnie, mając odpowiednią wiedzę, można z łatwością zajmować się nimi na dużą skalę, ciesząc się przychodami, jakie generują.

Jak uniknąć błędów?

Aby uniknąć błędów – a przynajmniej jak najmocniej je wyeliminować – należy przede wszystkim skupić się na zdobyciu odpowiedniej wiedzy z zakresu remontów. W tym mogą pomóc obszerne warsztaty z zarabiania na remontach, które pokazują takie elementy, jak różne rodzaje remontów, mówią sporo o wykorzystywanych materiałach i doborze odpowiedniej ekipy. Oprócz tego wiele innych naprawdę ciekawych zagadnień.

Mając wiedzę, można uniknąć wielu problemów. Warto także zdecydować się na bardzo zaufaną kadrę pracowników, co również pomoże w zachowaniu czujności, ograniczy błędy i przyspieszy wszystkie działania.

Co warto wiedzieć już na wstępie?

Zaczynając swoją pracę nad remontami, warto już na samym wstępie poznać rodzaje remontów, o jakich możemy mówić oraz związane z nimi decyzje, które warto podejmować. Ze względu na to, iż każdy typ remontu jest odrobinę inny, warto indywidualnie podejść do tego zagadnienia, jednocześnie korzystając z opracowanych już zasad i pomysłów.

W związku z tym warto zacząć od zapoznania się z takimi pojęciami jak wykończenia flipa na ładnie, wykończenie gotowców inwestycyjnych i podnajem. Bez wątpienia jest to właśnie najłatwiejszy sposób na to, by szybko zacząć zarabiać na remontach – wystarczy z ich pomocą tworzyć lokale, które będą atrakcyjne i szybko staną się źródłem przychodu właśnie po wynajęciu. Dzięki takiemu podejściu na pewno remont nie będzie już nigdy uciążliwy, a wręcz przeciwnie, pomoże w rozwoju.

Warunki przyznawania pożyczek na dowód online

0
pożyczka na raty

W tym momencie praktycznie wszystkim zdarza się od czasu do czasu skorzystać z usług kredytowych. Nierzadko nasze stale uzyskiwane dochody nie pozwalają nam na realizację wszystkich naszych planów. Aby pojechać na wakacje gdzieś dalej i zabrać całą rodzinę do ciepłych krajów, musimy rozważyć opcję sięgnięcia po pożyczki ratalne. Podobnie postępujemy w przypadku gdy kupujemy nowy samochód, inwestujemy w mieszkanie czy po prostu przygotowujemy się do świąt, na które brakuje nam odpowiednich funduszy. Pożyczki na dowód przychodzą wtedy z pomocą. Warunki przyznawania takich kredytów nie są w ogóle skomplikowane. Najprawdopodobniej bez trudu im sprostamy. A to oznacza, że bez żadnych problemów i w każdej chwili zdołamy pożyczyć konkretną sumę.

Jak sprzątają Polacy?

0
Jak sprzątają Polacy

Czy wiesz, że Polacy uznawani są przez innych mieszkańców Europy za naród nie tylko gościnny, ale i czysty? Okazuje się, że to nie tylko stereotyp, bo rzeczywiście w kwestii utrzymywania porządków nie mamy sobie równych. Nie oznacza to oczywiście, że lubimy prace porządkowe, a sprzątanie jest naszą ulubioną rozrywką.

Kto lubi sprzątać?

Tylko co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju potwierdza, że lubi sprzątać, a co piąty przyznał, że prace porządkowe w domu są jego sposobem na spędzanie wolnego czasu lub odstresowanie. Warto przy tym dodać, że lubimy sprzątać, ale nie wszystko i nie zawsze.

Najbardziej nie lubimy mycia okien i czynność tę wykonujemy maksymalnie kilka razy w roku, przeważnie przed świętami albo przed zmianą pory roku. Nie lubimy też prasować, myć podłogi i czyścić łazienek. Do tych najprzyjemniejszych czynności, jakie wchodzą w zakres dbania o codzienny porządek, zaliczamy zaś ścieranie kurzu oraz zmywanie naczyń.

Jak sprzątamy?

Jesteśmy prawdziwymi czyściochami, a do sprzątania zabieramy się naprawdę profesjonalnie. Sprzątamy nasze mieszkania średnio raz w tygodniu, na bieżąco dbamy o porządek we wnętrzach naszych „czterech ścian”. Generalne porządki wykonujemy przeciętnie 4 razy w roku.

Co ważne, znamy techniczne aspekty sprzątania i wykorzystujemy w tym celu dobrej jakości środki – można je z łatwością skompletować na https://www.higiena.net.pl/. Coraz częściej skłaniamy się ku używaniu naturalnych produktów, tych, które są w pełni bezpieczne i nietoksyczne dla wszystkich domowników. Tutaj pod uwagę bierzemy przede wszystkim dzieci, ale także zwierzęta. Korzystamy również z dobrych sprzętów, w tym mopów czy myjek ciśnieniowych, ale nie zapominamy o sprawdzonych, domowych sposobach.

Kto sprząta w naszych domach?

Nadal sprzątanie to domena kobiet, chociaż cieszy fakt, że coraz więcej mężczyzn również włącza się w tego rodzaju prace domowe. O ile kobiety najczęściej ścierają kurze czy myją naczynia, tak panowie podejmują się prac cięższych, jak mycie okien czy odkurzanie oraz wszelkiego rodzaju drobne naprawy.

Ciekawostką jest to, że o ile jeszcze do niedawna raczej samodzielnie dbaliśmy o porządek we własnych mieszkaniach, tak dzisiaj jesteśmy chętni, by oddelegować te zadania innym. Coraz więcej gospodarstw domowych regularnie korzysta z usług firm sprzątających albo „pań do sprzątania”. Delegowane są im te najcięższe obowiązki, jak mycie okien, fug czy kafelków łazienkowych.

Dlaczego powszechne jest już wynajmowanie ekipy sprzątającej i to nie tylko do biur, ale i własnych „czterech kątów”? Polskie społeczeństwo stale się wzbogaca i w końcu stać nas na takie usługi. Wynika to również z braku czasu i ciągłej gonitwy, a oddelegowanie domowych obowiązków podmiotom zewnętrznym sprawia, że zyskujemy czas wolny dla siebie. Ponadto, w czasie pandemii koronawirusa bardziej dbamy o czystość, higienę i bezpieczeństwo, dlatego decydujemy się na przeprowadzanie w mieszkaniach profesjonalnych zabiegów sprzątających i dezynfekujących, jak chociażby ozonowanie.

Z czym wiąże się zmiana pracy na inną branżę?

0
zmiana pracy
Fot. Pexels.com

Twoja obecna praca Cię nie satysfakcjonuje? Odczuwasz skutki wypalenia zawodowego? Zmiana pracy może w tym pomóc. W artykule znajdziesz informacje o tym jak zmienić branżę. Wskazówki przydadzą się także osobom obecnie nie pracującym.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/zmiana-pracy-jak-sie-przebranzowic-czy-warto-zmienic-prace-na-inna/

Od czego zacząć zmianę pracy?

Wypalenie zawodowe czy po prostu potrzeba zmiany może pojawić się w każdym momencie naszego życia. Jednak niewiele osób jest na taką sytuację przygotowana. Nie ma się co dziwić. Nie jest to coś czego możemy się spodziewać.

Pierwszym krokiem do zmiany powinno być zastanowienie się w jakim kierunku teraz chcę się rozwijać. W tym może pomóc coach kariery lub doradca zawodowy. Pomogą w przeanalizowaniu mocnych i słabych stron oraz zainteresowań. Ponadto pomogą wskazać jakie sposób pracy będzie najlepszy dla dobrego samopoczucia: praca zdalna, z klientem, samodzielna w biurze. Możliwości jest wiele.

Zmiana pracy, a nowe umiejętności

Zmiana pracy na inną branżę wiąże się z pozyskiwaniem nowych umiejętności. Polecane jest wybranie się na kurs bądź szkolenie, które rozwinie umiejętności, a jednocześnie da certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy.

Ponadto można przećwiczyć swoje umiejętności poprzez pracę wolontarystyczną bądź tworzenie własnego projektu do portfolio. Oczywiście nie jest to możliwe w przypadku każdego zawodu.

Jak zrobić CV przy zmianie pracy?

Kiedy czeka Cię zmiana branży możesz obawiać się, że doświadczenie w nowym obszarze jest niewielkie. Nie martw się. Zaakcentuj wszelkie podjęte działania w zdobycie nowych umiejętności. Mogą to być ukończone kursy czy szkolenia, może na poprzednim stanowisku wykonywałeś jakiekolwiek zadania, które były zbliżone do wymarzonego zawodu?

Spróbuj spojrzeć na swoje CV jak rekruter i zastanów się jakie elementy, które tam umieszczasz mogą świadczyć, że nadajesz się na dane stanowisko. Nie zapomnij o użyciu takich kolumn jak podsumowanie zawodowe, umiejętności czy zainteresowania.

 

Do zmiany pracy warto podejść poprzez utworzenie planu działania. Zacznij od sprecyzowania co chcesz teraz robić. Następnie naucz się nowych umiejętności. Kiedy już będziesz to miał zabierz się za pisanie swojego życiorysu. Powodzenia!

Zobacz też: http://www.cybertec.pl/matura-2021-jak-sie-do-niej-przygotowac/

Internet do firmy

0
internet

Jako średnia lub duża firma wiesz, jak ważne jest niezawodne połączenie internetowe. Ale jeśli chodzi o wybór dostawcy usług internetowych, ustalenie, który z nich jest odpowiedni dla wymagań Twojej firmy, może być mylące. Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie?

ZOBACZ TEŻ