Wybór idealnej pracy dla miłośników zwierząt

Kochasz zwierzęta i myślisz nad pracą, w której będziesz mieć z nimi kontakt? Zapoznaj się z zamieszczoną poniżej listą zawodów przeznaczonych wyłącznie dla miłośników zwierzaków.

Wybór idealnej pracy dla miłośników zwierząt

WETERYNARZ /TECHNIK WETERYNARII

Ta praca pozwala na niesienie realnej pomocy i ratowanie życia. Jednak wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, nierzadko stresem i patrzeniem na cierpienie bądź złe traktowanie zwierząt, zaniedbywanych przez właścicieli. Aby zostać weterynarzem, należy ukończyć trwające 5 i pół roku studia. Tylko one pozwalają na uzyskanie prawa do wykonywania tego zawodu. Krócej, bo 4 lata, trwa kształcenie w technikum weterynarii. Są też dwuletnie szkoły policealne.

PRACA W SCHRONISKU / ZOO

Najczęściej wiąże się z bardzo dużym wysiłkiem fizycznym, wymaga więc dobrej kondycji. Schroniska są przepełnione zwierzętami, a pracowników zawsze brakuje. Wynagrodzenie jest stosunkowo niskie, dużą satysfakcję jednak możne dawać świadomość pomagania najbardziej potrzebującym i niechcianym zwierzakom lub nawiązywanie kontaktu i więzi z przedstawicielami egzotycznych gatunków. Warto pamiętać, że niektóre z nich są niebezpieczne, dlatego osoby odczuwające lęk przed drapieżnikami niekoniecznie odnajdą się w ZOO. Przed podjęciem decyzji o pracy w schronisku warto skorzystać z opcji wolontariatu i przekonać się na własnej skórze, czy jest to właśnie to, czego pragniemy.

SKLEP ZOOLOGICZNY

Osoby lubiące zwierzęta i mające doświadczenie w sprawowaniu nad nimi opieki lub ogólną wiedzę z zakresu zoologii mogą podjąć pracę sprzedawcy w sklepie specjalistycznym. Wymaga ona umiejętności łatwego nawiązania kontaktu z klientami oraz talentu do sprzedaży, ponieważ często wysokość wynagrodzenie powiązana jest z wielkością obrotów.

GROOMER

Ta profesja staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Jest wiele kursów, których ukończenie umożliwia jej wykonywanie. Wymaga talentu manualnego oraz umiejętności wizualizacji. Groomerzy nie tylko kąpią i strzygą psy. Często również przygotowują je do wystaw lub pokazów, pielęgnując sierść, czesząc ją lub modelując.

AUTOR TEKSTÓW / OPOWIADAŃ O ZWIERZĘTACH

Znajomość zwyczajów i zachowań zwierząt w połączeniu z talentem do pisania to świetna okazja do rozpoczęcia pracy w jednej z gazet. Dziennikarzem nie musi być osoba, która ukończyła studia specjalistyczne. Liczy się wiedza z danej dziedziny oraz umiejętność przelania jej na papier w sposób, który zainteresuje czytelników.

TRESER

Doświadczenie w uczeniu sztuczek swoich pupili może się przydać, kiedy myślisz o zostaniu profesjonalnym treserem. Jeśli umiesz zachęcić zwierzę do wykonania danej komendy i sprawić, żeby się Ciebie słuchało, prawdopodobnie świetnie sobie poradzisz w takim zawodzie. Poszerzyć swoją wiedzę możesz w dobrej szkole treserskiej. Warunkiem przystąpienia do egzaminów, które organizuje Polski Związek Kynologiczny, jest uprzednie przeszkolenie swojego własnego psa.

PETSITTER

To praca polegająca na opiekowaniu się zwierzętami podczas nieobecności ich właścicieli, a także w pensjonatach i hotelach dla czworonogów. Najczęściej obejmuje ona okres wakacyjny, a także święta, Sylwestra, ferie zimowe czy długie weekendy.

LEŚNICZY

Jest to zawód dla osób dobrze czujących się w lesie i chcących w nim mieszkać. Polega m.in. na otaczaniu opieką zwierząt, które w nim przebywają. Warunkiem jego wykonywania jest ukończenie jednego z technikum leśnych lub studiów na kierunku Leśnictwo. Dużym bonusem jest darmowe zakwaterowanie w gajówce, przydział opału oraz paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here