Szafki na buty

0
587

Szafki na buty – element każdego domu

Buty, to element garderoby bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne życie. W zależności od naszych potrzeb i upodobań zdarza się, że gromadzimy ich całkiem sporo. I wtedy pojawia się problem związany z ich przechowywaniem. Bez względu na to czy masz bzika na punkcie obuwia czy zwyczajnie szukasz sposobów na zmaksymalizowanie własnej przestrzeni, szafka na buty sprawi, że w Twoim przedpokoju zagości ład i porządek. Ilość oferowanych na rynku rozwiązań przyprawia o zawrót głowy, dlatego znalezienie odpowiedniej szafki na buty nie powinno stanowić żadnego problemu. Ich funkcjonalność i prostota użytkowania sprawią, że dopasujemy je do każdego wnętrza.

Przedpokój to pierwsze miejsce, do którego wchodzimy przekraczając próg domu. Jeśli postaramy się o jego ciekawą aranżację, będzie to na pewno rzecz, którą docenią nasi najbliżsi. To właśnie w tym pomieszczeniu zdejmujemy okrycie wierzchnie oraz buty, dlatego musi się w nim znaleźć szafka na buty. Jej obecność docenimy szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze obuwie będzie miało na sobie sporo błota czy śniegu, a odkładanie butów na podłogę może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Wykorzystaj każdą przestrzeń!

Jeśli tylko pozwala nam na to miejsce, pierwszą propozycją może być zamówienie szafki na buty u znajomego stolarza. Takie rozwiązanie pozwoli nam w maksymalnym stopniu wykorzystać przestrzeń, a część miejsca nad nią przeznaczymy na przechowywanie kurtek i płaszczów. Innym pomysłem będzie szafa do zabudowy, które integralną częścią będzie szafka na buty. W żadnym wypadku nie zrażajmy się w sytuacji, kiedy metraż naszego przedpokoju jest ograniczony.

Istnieje wiele zgrabnych i funkcjonalnych mebli, które pozwolą nam na przechowywanie butów. Świetną propozycją może okazać się komoda z półkami. W zależności od potrzeb, taka komoda może posiadać konstrukcję zamkniętą lub pozbawioną zupełnie frontów. Być może docenią to osoby, które będą chciały pochwalić się własną kolekcją obuwia. Szafki na buty o takiej budowie pełnię również dodatkową funkcję użytkową – zaraz po wejściu do domu czy mieszkania, mogą służyć jako półka na klucze czy inne podręczne rzeczy.

Szafki na buty – drewniana czy metalowa?

Szafki na buty mogą być wykonane z kilku materiałów. To będzie z pewnością pierwsza rzecz, na którą zwrócisz uwagę podczas wyboru takiego mebla. Na rynku dostępne są szafki na buty wyprodukowane z drewna, plastiku, różnego rodzaju tkanin czy metalu. O ich wyborze zdecydować mogą takie cechy jak wytrzymałość czy odporność na zarysowania, ponieważ każdy z użytych surowców ma inną charakterystykę.

  • Drewno – szafki na buty zrobione z drewna wyglądają bardzo estetycznie i będą pasować do każdego wnętrza, ponieważ są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Trzeba pamiętać o tym, aby posiadało odpowiednią powłokę zabezpieczającą przed wilgocią.
  • Tworzywo sztuczne – choć szafki na buty zrobione z plastiku nie wyglądają zbyt wyrafinowanie, to nadrabiają to swoją wytrzymałością. Plastik jest wodoodporny i sprawdzi się na przykład w wilgotnych pomieszczeniach.
  • Stelaż pokryty materiałem – to rodzaj szafki na buty, którą możemy powiesić w szafie albo ustawić w dowolnym miejscu. Są tanim produktem i sprawdzą się kiedy będziemy szukać tymczasowego rozwiązania.
  • Metal – metalowe szafki na buty sprawią, że Twoje wnętrze nabierze industrialnego charakteru. Musisz tylko zadbać o to, żeby nie gromadziła się wokół nich woda, choć większość producentów odpowiednio zabezpiecza swoje produkty pod tym kątem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here