Internet do firmy

0
internet

Jako średnia lub duża firma wiesz, jak ważne jest niezawodne połączenie internetowe. Ale jeśli chodzi o wybór dostawcy usług internetowych, ustalenie, który z nich jest odpowiedni dla wymagań Twojej firmy, może być mylące. Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie?

Estoński CIT – czym jest i dla kogo jest przeznaczony?

0
CIT

Już niedługo w życie wejdzie nowość w podatkach. Ryczałt od dochodów spółek kapitałowych, czyli inaczej estoński CIT ma wejść w życie z początkiem roku 2021. Kilka dni temu Ministerstwo Finansów rozpoczęło prekonsultacje. W założeniu będzie dotyczył aż 200 tysięcy firm w Polsce. Na czym polega i czym jest estoński CIT? Dla kogo jest przeznaczony i jakie płyną z niego korzyści. 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/estonski-cit-na-czym-ma-polegac-i-kto-z-niego-skorzysta/ 

Estoński CIT – czym jest i na czym polega? 

Nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych włączy do polskiego systemu podatkowego nowy, proinwestycyjny system opodatkowania.  Jego nazwa to estoński CIT.

Według resortu finansów, estoński CIT  jest to:

– brak podatku tak długo, jak zysk pozostaje w firmie,

– brak odrębnej rachunkowości podatkowej i minimum obowiązków administracyjnych,

– prostota – podatnik stosuje łatwiejsze zasady opodatkowania, oparte na przepisach o rachunkowości.

W skrócie oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy będą przeznaczać środki na rozwój swojej działalności, nie będą płacić podatku CIT.

Dla kogo przeznaczony jest estoński CIT?

Z estońskiego CIT będą mogły skorzystać małe i średnie spółki kapitałowe (z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne). Warunkiem musi być to, że przychody nie mogą przekraczać 50 mln zł. Według wyliczeń Ministerstwa Finansów, warunek ten spełnia nawet 97% wszystkich spółek kapitałowych.

Nowe rozwiązanie jest przeznaczone dla spółek, w których udziałowcami są jedynie osoby fizyczne.

Inne warunki to między innymi:

 • spółka nie ma udziałów w innych podmiotach,
 • firma zatrudnia przynajmniej 3 pracowników (poza udziałowcami),
 • przychody pasywne spółki nie przewyższają przychodów z działalności operacyjnej,
 • firma wykazuje nakłady inwestycyjne.

Jakie korzyści płyną z estońskiego CITU?

Ministerstwo zapewniło, że nowe przepisy oznaczają dla firm:

 • dużo większą odporność w czasach dekoniunktury, 
 • szansę na większe inwestycje, 
 • wzrost produktywności i innowacyjności,
 • oszczędność czasu, a co za tym idzie zmniejszenie formalności podatkowych.

Estoński CIT oznacza więc w skrócie:

 • brak podatku do momentu pozostania zysku w firmie,
 • brak podatku, a co za tym idzie brak rachunkowości podatkowej, deklaracji i minimum obowiązków administracyjnych,
 • ułatwienie życia przedsiębiorcom – podatnik nie musi ustalać co jest podatkowym kosztem uzyskania przychodu, obliczać odpisów amortyzacyjnych czy też stosować podatku minimalnego.

Zobacz też: http://www.cybertec.pl/na-czym-polega-czynny-zal-jak-go-zlozyc/ 

Łączenie narzędzi analitycznych – Kaufman Efficiency Ratio, DPO i RSI

0
Łączenie narzędzi analitycznych

Jedną z ciekawszych technik jest łączenie ze sobą różnych wskaźników, które współpracując ze sobą, posłużą nam do określania siły trendu oraz znajdowania tzw. dywergencji (z ang. divergence).

Na co oszczędzać pieniądze – najlepsze pomysły?

0
Na co oszczędzać pieniądze

Nie od dziś wiadomo, że warto oszczędzać pieniądze. Wiele osób, które to robi, doskonale wie, na co przeznaczy zgromadzoną sumę. Najczęściej jest to mieszkanie, samochód, wymarzone wakacje czy po prostu aktualne potrzeby. Co jednak w momencie, gdy nie wiesz, w jaki sposób rozdysponować oszczędności, które udało Ci się zgromadzić? Oto kilka celów http://chwilowkiza0.pl/, na które niewątpliwie warto oszczędzać pieniądze.

Edukacja

Rzeczą, na którą zawsze jest warto odkładać pieniądze, jest rozwój osobisty. Inwestycja w siebie może Ci przynieść wiele korzyści i warto o tym pamiętać w momencie, w którym zastanawiasz się, na co wydać zgromadzone oszczędności. Zdobywanie wiedzy może przynieść Ci wiele korzyści – w tym tych materialnych. Mając lepsze wykształcenie oraz kursy i szkolenia łatwiej może Ci być, znaleźć wymarzoną, dobrze płatną pracę. Warto więc pomyśleć nad przyszłościowym kierunkiem studiów, który w przyszłości da Ci szansę na dobre zatrudnienie.

Podróżowanie

Poznawanie świata niesie ze sobą wiele korzyści i nie warto z tego rezygnować. Podróże dostarczają wiele emocji oraz dają możliwość poznania nowej kultury i obyczajów. Zamiast więc, wydawać pieniądze na niepotrzebne rzeczy odkładaj je i planuj wyjazdy. Może Ci to pomóc w nawiązaniu nowych znajomości czy chociażby poznaniu obcego języka. Zalety podróżowania można by wymieniać w nieskończoność dlatego, jeśli masz trochę wolnych środków, to powinieneś przeznaczyć je na zwiedzenie miejsca, które zawsze chciałeś zobaczyć na żywo.

Poduszka finansowa

Kolejną rzeczą, na którą niewątpliwie warto jest odkładać pieniądze, jest poduszka finansowa. Przydaje się ona w wielu sytuacjach np. po utracie pracy czy w przypadku nagłej choroby. Jak wiadomo, życie jest nieprzewidywalne, dlatego warto mieć pieniądze, które będą stanowić zabezpieczenie w ciężkich chwilach. Dzięki temu nie będziesz musiał brać kredytu w banku lub zapożyczać się u znajomych. Najlepiej byłoby, gdyby Twoja poduszka finansowa wynosiła przynajmniej trzykrotność Twojego miesięcznego wynagrodzenia. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie http://chwilowkiza0.pl/.

Czy przez Internet da się zarabiać?

0
Czy przez Internet da się zarabiać

Na temat zarabiania przez Internet narosło przez lata wiele mitów. Jedni uważają, że można przez sieć zarobić fortunę klikając w reklamy czy angażując się w podejrzane schematy MLM, inni – w ogóle nie wierzą, że w Internecie da się uczciwie i dobrze zarobić. W takim razie czy przez Internet da się zarabiać? Jak to zwykle bywa, prawda leży gdzieś po środku.

Wiele usług da się świadczyć zdalnie

Programiści, nauczyciele (języków obcych i nie tylko), graficy, tłumacze, copywriterzy – to tylko niektóre z grup zawodowych, które z powodzeniem mogą zarabiać przez Internet niemałe kwoty. Czy to za sprawą ogłaszania się (bądź odpowiadania na ogłoszenia) na portalach ogłoszeniowych, czy korzystania ze specjalnych stron dla freelancerów, mogą oni pozyskać zlecenie, wykonać je i dostarczyć bez wychodzenia z domu.

Zarobki za takie usługi nie są najniższe, ale za to spora jest konkurencja. Wobec tego, jeśli chcemy móc zarabiać, musimy świadczyć usługi najwyższej jakości i posiadać wartościowe referencje. W przeciwnym wypadku ciężko nam będzie wygrać z pięćdziesięcioma innymi osobami, które również zainteresują się zapewne danym zleceniem, a do tego wiele z nich będzie skłonne je wykonać po bardzo taniej cenie.

Inne interesujące fakty na temat zarabiania przez Internet możesz poznać tutaj: http://www.kurierstryszawski.com.pl/.

Czy da się zarabiać bez kwalifikacji?

Są sposoby, na które w Internecie zarabiać może praktycznie każdy, niezależnie od kwalifikacji i umiejętności. Mowa tutaj na przykład o wspomnianym na początku klikaniu w reklamy, wypełnianiu ankiet i wielu, wielu innych tym podobnych czynnościach. Niekiedy strony, na których można ich dokonywać, zarządzane są przez oszustów, ale istnieje kilka zaufanych portali, na których rzeczywiście można zarobić – jednak niewiele i zdecydowanie nie szybko.

Może to być dobry sposób na mały zarobek dla osób, które mają dużo wolnego czasu lub nie pracują, a chciałyby sobie dorobić (na przykład studentów), aczkolwiek na dłuższą metę będzie to od nas wymagać znacznie większej ilości czasu, niż jest to wszystko warte.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.kurierstryszawski.com.pl/.

Zatrudnienie pracownika czy korzystanie z usług freelancera – co jest lepsze?

0
Zatrudnienie pracownika

W życiu niemal każdej firmy, czy to już na samym początku, czy po jakimś czasie, przychodzi taki moment, kiedy potrzebne jest wsparcie innych osób. Większa ilość klientów czy zleceń może sprawiać, że samodzielne działanie będzie po prostu niemożliwe, ponieważ nie zdołamy się wyrobić ze wszystkim na czas. W tym momencie pojawia się jednak dylemat – czy lepiej jest zatrudnić pracownika na etat, czy też skorzystać z usług freelancera (o ile oczywiście specyfika branży na to pozwala). Która opcja jest korzystniejsza?

Koszt freelancera może być mniejszy

Zatrudnienie pracownika wiąże się ze sporą ilością kosztów. Nie tylko mowa tu o wynagrodzeniu, które pracownik otrzymuje „na rękę”, ale też wszystkich innych opłatach: m.in. zaliczce na podatek dochodowy, składkach ZUS i na Fundusz Pracy. Część kosztów można odliczyć od podstawy opodatkowania jako koszt uzyskania przychodu, ale nie całość.

Nie można też zapomnieć o fakcie, że pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę przysługuje między innymi płatne chorobowe czy płatny urlop wypoczynkowy. W przypadku freelancerów płacimy im za wykonanie konkretnej usługi, a rozliczenie składek zdrowotnych leży w zakresie freelancera. Nie trzeba mu też zapewniać wspomnianych powyżej benefitów. Jest to więc niewątpliwie opcja bardziej budżetowa.

Więcej informacji na tematy okołobiznesowe znaleźć można na specjalistycznych portalach, takich jak http://www.ofip.org.pl/.

Zatrudnienie pracownika oznacza stabilność i większe możliwości

Zatrudniając pracownika, możemy, a wręcz musimy mu wskazać, gdzie, kiedy i w jakich godzinach będzie pracował. Mamy pewność, że, jeśli pojawi się jakieś nagłe zlecenie, pracownik będzie przy biurku, aby je wykonać, podczas gdy freelancer nie jest związany takimi ograniczeniami.

W pracownika także opłaca nam się inwestować, szkolić go i dawać mu większą ilość obowiązków. Freelancer może w każdej chwili zerwać z nami współpracę, tak więc inwestowanie w niego nie jest szczególnie opłacalne.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.ofip.org.pl/.

Pielęgniarka – ile zarabia?

0
pielęgniarka

Pielęgniarka jest to osoba zajmująca się opieką nad chorymi. Posiada ogromne serce i wkłada ciężką pracę w to, aby chorzy poczuli się lepiej. Jest to zawód niezwykle szanowany oraz traktowany z poważaniem, niestety nie jest on dobrze płatne. Dobroć, pomoc, a także poświęcenie nie wpływają na wysokość wynagrodzenia pielęgniarki. Można powiedzieć, że jak na takie obowiązki, zarobki są naprawdę kiepskie. Ile więc zarabia pielęgniarka? Od czego zależy wysokość jej zarobków? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-pielegniarka/

Zarobki pielęgniarki – od czego zależą?

Będzie to zależało przede wszystkim od tego w jakim sektorze jesteśmy zatrudnieni. Może być to zarówno sektor prywatny jak i publiczny. Ministerstwo ustala dość sztywne zarobki wynikające z pracy pielęgniarki. Takie wynagrodzenie zależy również od stażu pracy, poziomy wykształcenia, a także strzebla w hierarchii zawodowej. Nieco inaczej wyglądają zarobki, jeżeli placówką zarządza samorząd czy organ rządowy. W sektorze prywatnym zarobki są jednak wyższe. Podlegają one czynnikom rynkowym, a także ogólnej kondycji finansowej danego przedsiębiorstwa medycznego. Wszystko to składa się na wysokość wynagrodzenia, a także w dużej mierze opiera się na czynnikach takich jak doświadczenie i sytuacja finansowa danej placówki.

Na jakie zarobki możemy liczyć jako pielęgniarka?

Ciężko jest uzyskać jednoznaczną odpowiedź. Portale branżowe, zajmujący się analizą zarobków wyznaczają medianę. Okazuje się, że jako pielęgniarka w naszym kraju jesteś w stanie zarobić około 3960 zł brutto. Połowa wszystkich przedstawicieli tego zawodu może liczyć na wynagrodzenie znajdujące się w przedziale 3320 zł, a 4720 zł. Takie dane zostały uwzględnione przy wszystkich formach zatrudnienia oraz miejscach pracy w takim zawodzie. Pozostała połowa wszystkich pielęgniarek dzieli się na dwie ćwiartki. Pierwsza z nich, zarabia kwoty mniejsze niż 3320 zł, natomiast kolejna ćwiartka może liczyć na zarobki wynoszące powyżej 4720 zł. Wszystkie podane wyżej kwoty są podane w kwotach brutto w rozliczeniu miesięcznym.

Zobacz też: http://www.cybertec.pl/jak-wyglada-praca-pielegniarki/

Artykuły higieniczne dla firm

0
Artykuły higieniczne dla firm

Każda firma, zwłaszcza duża, zużywa bardzo duże ilości różnego rodzaju środków higienicznych: od ręczników papierowych, papieru toaletowego, po chusteczki czy środki dezynfekcji. Wszystko to ma zapewnić bezpieczeństwo dla pracowników i poczucie, że pracują w sterylnych warunkach. Tego rodzaju asortyment jest szczególnie istotny teraz, w dobie pandemii.

Ile trwa rozwód?

0
Ile trwa rozwód

W przeszłości niewiele małżeństw się rozwodziło. Nawet jeżeli działo się źle to trwaliśmy przez lata w nieudanym związku małżeńskim. Po prostu rozwody nie były popularne i ludzie tego nie akceptowali. Jeżeli ktoś się rozwiódł, to zaczynały się różnego rodzaju plotki. To wszystko zniechęcało i w rezultacie często męczyliśmy się w związku z osobą, która nas krzywdzi i do której dawno przestaliśmy cokolwiek czuć.

Jak zgodnie z prawem zakończyć stosunek pracy?

0
Wypowiedzenie umowy o pracę

Rozwiązanie stosunku pracy nie jest komfortową sytuacją zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika. Kto może złożyć wypowiedzenie umowy o pracę i z jakimi zasadami powinny się zapoznać obie strony, zanim podejmie się taki krok?

ZOBACZ TEŻ