Jak dbać o mózg, wykorzystując nowe technologie?

0
Jak dbać o mózg, wykorzystując nowe technologie

Nowoczesne technologie mają swoje zalety, ale i wady – przede wszystkim nas rozpraszają. Jeśli jednak będziesz z nich odpowiednio korzystać, mogą pobudzać mózg do pracy. Regularne treningi umysłowe to dobre rozwiązanie m.in. na problemy z koncentracją. Jak dobrze wykorzystać nowe technologie, aby wspomóc pracę mózgu i rozwinąć tę cenną umiejętność?

Jak wygląda praca spawacza?

0
praca spawacza

Zawód ten warto jest się zdecydować, ponieważ jest to tak zwany zawód deficytowy w naszym kraju. Oznacza to, że spawacze są poszukiwani na rynku w Polsce, ale większość z nich woli wyjechać za granicę. Dlaczego takie znak zapytania z pewnością za granicą spawacze otrzymują zdecydowanie lepsze warunki finansowe, a także socjalny, niż w Polsce. Warto jednak wziąć udział w kursie na spawacza. Zagwarantuje nam to znalezienie pracy w zawodzie. Spawacz może cieszyć się podstawową pensją, która może wynosić nawet do 4000 zł miesięcznie. Zarobki te są jednak uzależnione w dużym stopniu od specjalizacji, doświadczenia oraz województwa, w którym taki spawacz pracuje. Jak wygląda jego praca? Przekonajmy się!

Zobacz też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-spawacza/

Jak wygląda praca na stanowisku: spawacz?

Praca na takim stanowisku jest to głównie przecinanie elementów stalowych. Nie jest to jednak praca polegająca tylko na tym. W zawodzie tym osoby zajmują się konstrukcjami żeliwnymi oraz różnymi materiałami, oraz ich stopami. Podczas spawania łączy się ze sobą dwa elementy. Spawacz powinien mieć jednak podstawową wiedzę z zakresu w chemii i fizyki. Łączenie elementów polega na połączeniu ich przez stopienie ich krawędzi oraz łączenie ich ciepłem. W zależności od uzyskanych kwalifikacji spawacz może obrabiać materiały różnymi metodami. W zawodzie spawacza jest ich naprawdę sporo. Może być to metoda polegająca na stosowaniu gazem palnym lub metoda łuku elektrycznego. Możliwości jest naprawdę sporo.

Czego oczekuje się od spawacza?

Poniżej przedstawione są wszystkie wymagania, których oczekuje się od spawacza, niezależnie od jego specyfikacji: 

 • Znajomość elementów konstrukcji i materiału
 • Posiadanie wiedzy teoretycznej na temat materiału poddawanego obróbce
 • Umiejętne przygotowanie powierzchni do spawania.
 • Umiejętność spawania metalowych konstrukcji i plastikowych komponentów
 • Umiejętność oceny jakości wykonanego spawu oraz prowadzenie dokumentacji dotyczącej sprzętu i wykonanej pracy
 • Umiejętność dbania i konserwacji sprzętu, jaki zostaje im powierzony

Przeczytaj też: http://www.cybertec.pl/jak-zostac-spawaczem-kursy-i-niezbedne-szkolenia/

Polska – co produkujemy dobrze, szybko i w dużych ilościach?

0
Maszyna pakująca flow pack

Wiadomo na pewno, że Polska jest jednym z wiodących na rynku całej Unii Europejskiej producentów żywności. Czego produkujemy najwięcej? Okazuje się, że jesteśmy pionierami w produkcji marchewki, ogórków gruntowych czy jabłek. Czy wiesz, że to właśnie z naszych jabłek produkowany jest popularny na całym świecie, angielski oraz francuski cydr? To oczywiście nie wszystkie produkty, które produkujemy, a cieszą się uznaniem innych krajów unijnych. Zaskoczeniem może być fakt, że to właśnie nasz kraj produkuje najwięcej pieczarek. Jesteśmy też ekspertami w produkcji owoców sezonowych, jak wiśnie i truskawki, produkujemy też ogromną ilość najsmaczniejszych pomidorów malinowych. Ciekawostką jest też fakt, że to właśnie polska borówka trafia w największej ilości na rynki zagraniczne, a pomijając już przetwórstwo owocowe, eksportujemy też ogrom ryb, w tym łososia bałtyckiego.

Polska produkcja najwyższej jakości

Cieszy fakt, że Polska doceniana jest jako producent żywności, patrząc nie tylko na duże ilości produkcyjne, ale także ze względu na najwyższą jakość finalnych wyrobów oraz nowatorskie systemy produkcyjne. To u nas standardem jest już automatyzacja produkcji i to także w przetwórstwie warzywnym i owocowym. Żywność zachowuje optymalną jakość także ze względu na skupianie dużej uwagi również na kwestie opakowania. Maszyna pakująca flow pack jest w przypadku jedzenia podstawą. Maszyna flow pack pakuje próżniowo, umożliwiając przedłużenie świeżości produktu spożywczego – świetnie sprawdza się między innymi do pakowania wspomnianych już ryb.

Polacy królami eksportu

Okazuje się, że więcej eksportujemy, niż importujemy. Więcej też eksportujemy, aniżeli zostawiamy w kraju. Nic dziwnego, bo dbamy o jakość, kwestie dogodnego magazynowania towarów, ich transportowania. Co więcej, polscy przedsiębiorcy spełniają unijne normy i standardy w zakresie produkcji wszelakich produktów. Nasz kraj uznawany jest za innowacyjny, a polskie zakłady produkcyjne za jedne z najbardziej nowoczesnych w całej Europie. Zdajemy sobie sprawę, że tylko inwestycja w innowacyjne komponenty produkcyjne pozwoli zminimalizować koszty w długim okresie, ale jednocześnie wpłynie na pełną automatyzację produkcji. Linia produkcyjna staje się zaś idealnie wydajna i efektywna, a dzięki dopasowaniu do indywidualnych potrzeb, może generować wysokie zyski.

Jaką reklamę warto umieścić na samochodzie?

0
ramki na tablice rejestracyjne

Specjaliści od reklamy doskonale wiedzą, że w całościowej strategii reklamowej, muszą znaleźć się dzisiaj narzędzia, które będą wyróżniać ich klientów na tle konkurencji. Nie jest to wcale takie proste, jeśli pod uwagę weźmiemy wszechobecność rozmaitych, nierzadko zaskakujących form. Nadal ogromną uwagę skupia się na reklamie zewnętrznej, bo ta daje spore możliwości. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszy się reklama na samochodzie, która wykazuje cały wachlarz korzyści. Przedstawiamy te najważniejsze atuty, dzięki którym reklama samochodowa jest dzisiaj doceniana w ramach realizacji działań marketingowych.

Formy reklamy samochodowej

Samochód jako narzędzie reklamy może być wykorzystywany w różny sposób. Najczęściej stosuje się tzw. koguty na dachach z hasłem reklamowych, ale też naklejki na szyby czy karoserię. Uzupełnieniem tych działań mogą być ramki na tablice rejestracyjne, które stanowią wręcz standard, jeśli spojrzymy na możliwości wykorzystywania do reklamy całej floty samochodowej w firmie.

Ramki do tablic rejestracyjnych dają niewielki obszar do naniesienia sloganów reklamowych, ale skutecznie można na nich zawrzeć dane teleadresowe, hasło reklamowe czy logotyp. Przez odbiorców doceniane są za subtelność, nie rozpraszają. Są przy tym optymalnie skuteczne, bo przecież kierowcy, zachowując należytą ostrożność, muszą patrzeć na tył jadącego z przodu auta. Dzięki temu informacje z ramek docierają do potencjalnych klientów reklamodawcy.

Dlaczego warto inwestować w reklamę samochodową?

Samochód sprawdza się doskonale jako forma reklamy w dużych flotach aut, dzięki czemu przekaz ma duży zasięg. Co ważne, inwestycja w taką reklamę jest jednorazowa i nie generuje dużych kosztów. Porównując ją z innymi narzędziami reklamy zewnętrznej albo reklamy w ogóle, trzeba przyznać, że naklejki czy ramki są naprawdę tanie i bez problemu można wykorzystywać je jako uzupełnienie kampanii.

Pamiętajmy, że reklama samochodowa ma wywoływać pozytywne wrażenia, a przy tym być idealnie zapamiętywana. Sami odbiorcy muszą ją akceptować – już dawno zabroniono na przykład wieszania dużych billboardów w pobliżu tras szybkiego ruchu, właśnie ze względu na ryzyko rozpraszania kierowców i powodowanie wypadków drogowych. Małe formy sprawdzają się więc idealnie, jeśli reklamodawcy zależy na nie nachalnym przekazie, a jednocześnie dobrej skuteczności.

Największa tajemnica produktywności

0
produktywność

Produktywność nie zależy tak naprawdę od wymyślnych systemów czy też aplikacji zainstalowanych na naszych urządzeniach. Nasza skuteczność pracy wynika przede wszystkim z rezygnacji z nieważnych spraw, które zajmują nam niepotrzebnie czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak być bardziej produktywnym oraz zwiększyć swoją wydajność w pracy, a także zarobić większą ilość pieniędzy w krótszym czasie. Koniecznie przeczytaj! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/produktywnosc/

Najważniejsza zasada produktywności

Produktywność jest kwestią pracy, a nie wyboru. To my musimy zdecydować się, którą rzecz musimy zrobić, a następnie zacząć działać. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub też prowadzisz własny biznes, z pewnością zetknąłeś się z zasadą 80/20. Na czym ona polega? 

Zasada 80/20, zwana również zasadą Pareto, jest to zasada która mówi o tym że w wielu dziedzinach życia 80% efektów przychodzi z 20% nakładów lub też wysiłków.

Podając to na przykładzie

Sprzedając 20 różnego rodzaju koszulek, zysk który będzie największy będziesz mieć z 2-3 modeli. Na 100 klientów, najwięcej problemów sprawia Ci 4-5 osób. Liczby 20 oraz 80 są do siebie przybliżone, Chodzi tutaj o zasadę że znaczące rezultaty możemy osiągnąć przy stosunkowo niedużym wysiłku. Trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób to zrobić. Różnice będziesz w stanie zauważyć wówczas gdy:

• Wynajmiesz specjalistę zamiast samemu będziesz robić marketing internetowy

• Znajdziesz pomysł na dodatkowy zarobek

• Przyciągnie klientów do swojej witryny internetowej używając kampanii AdWords

Przykładów takich jest cała masa. Najważniejsze jest to, aby zrozumieć na czym polega zasada 80/20, czyli zasada Pareto oraz zacząć stosować ją w życiu codziennym.

Zobacz też: http://www.cybertec.pl/w-jaki-sposob-zorganizowac-swoja-prace/

Prawo pracy

0
Prawo pracy

Prawo reguluje wiele aspektów naszego życia. To właśnie w kodeksach oraz wszelkiego rodzajach ustawach znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań. Podstawą polskiego prawa są kodeksy. To na nich opierają się prawnicy czy adwokaci. Są one ogólnodostępne i może z nich korzystać każdy. Jednak dla wielu ludzi przepisy prawne są napisane w nieczytelny sposób. Z tego powodu potrzebujemy osób, które posiadają odpowiednią wiedzę. Pomogą nam oni zinterpretować przepisy.

Pomoc drogowa w Berlinie

0
laweta Berlin

Tak naprawdę nie da się przewidzieć losu i nigdy nie wiadomo, co może zdarzyć się nam na drodze. Dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność, jaką postanowi przygotować nam życie. Jeśli, więc wybierasz się do Niemiec koniecznie zapoznaj się ze stroną laweta-berlin.com.pl, a także zapisz w telefonie numer do tej firmy, abyś w razie wypadku mógł jak najszybciej wezwać odpowiednie służby.

Co to jest ISO 14001 i jakie pełni funkcje?Co to jest ISO 14001 i jakie pełni funkcje?

0
Co to jest ISO 14001

ISO 14001 to norma, w której zawarte zostały wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskiem. Opracowała ją Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Co jest celem norm międzynarodowych w zakresie zarządzania środowiskowego? Jakie zadania pełni norma ISO 14001? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Bezpieczeństwo w pracy na wysokościach

0
Bezpieczeństwo w pracy na wysokościach

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości to używanie przez pracowników specjalistycznych sprzętów, które powinny być odpowiednio dostosowane do stanowiska na jakim będą używane.

Ochrona przed upadkiem i sprzęt potrzebny do asekuracji

Środki ochrony osobistej-przeznaczone do ochrony jednego pracownika, składa się z:

 • punkt kotwiczący- mocowany jest do kondygnacji budynku, jego zadaniem jest utrzymanie podzespołu łącząco-amortyzującego do którego za pomocą szelek bezpieczeństwa przypięty jest pracownik. Punkt asekuracyjny jakim jest np. żurawik obrotowy umożliwia prace na wysokościach na dodatek daje możliwość obrotu o 180 stopni oraz sięgnięcia w prawo i w lewo na odległość dwóch metrów.
 • szelki bezpieczeństwa zwane inaczej asekuracyjnymi- są przeznaczone do ochrony jednej osoby przed upadkiem z wysokości. Ich podstawowym zadaniem jest rozłożenie sił podczas upadku a także nadanie ciało bezpiecznej pozycji podczas upadku i czekania na pomoc. Stosuje się je:

– w czasie budowy i remontu mostów;
– przy wykonywaniu renowacji budynków lub wykonywaniu izolacji;
– podczas prac na dachu;
– w czasie budowy lub rozbiórki budynków.

 • podzespół łącząco- amortyzujące- łączy ze sobą punkt kotwiczenia oraz punkt asekuracyjny, utrzymuje pracownika w powietrzu w razie upadku. Zbudowany z liny lub lin stalowych, mocowany do punktu kotwiczenia za pomocą karabinków. Umożliwia opuszczanie się w dól w sposób równoległy do budynku.

Środki ochrony zbiorowej-przeznaczone do ochrony większej liczby pracowników, w ich skład wchodzą:

 • balustrady- składa się z deski krawężnikowej oraz poręczy ochronnej. Stosuje się przy pracach budowlanych, np. ocieplanie budynków, odnawianie fasady budynków;
 • siatki bezpieczeństwa-produkowane są z polipropylenu lub poliestru, z siatek o oczkach 100 mm, które wykonane są z linek o grubości 4 lub 5 mm. Stosowane są przy odnawianiu budynków oraz budowaniu ich.

Więcej informacji na temat zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości znajdą Państwo na stronie, na którą serdecznie zapraszam: asekuracje.pl

Czy open space jest dla każdego? 

0
open space - co to takiego?

Open space, to określenie zaczerpnięte z języka angielskiego, oznaczające otwartą przestrzeń. To określenie możemy używać zarówno w przypadku różnego rodzaju budynków, jak i przestrzeni biurowej.

Jak to się ma do miejsca pracy? Wiele firm, zamiast dzielić jedno duże pomieszczenie, na kilka mniejszych, zostawia jeden otwarty lokal i tworzy w nim wiele stanowisk pracowniczych. Zazwyczaj stawiany jest tam rząd lub wyspa biurek. Wyłącznie miejsce pracy kierownika lub managera jest wyodrębnione. Głównie ze względu na to, że osoba na tym stanowisku musi posiadać odpowiednie warunki podczas omawiania kluczowych spraw firmy lub przeprowadzania rozmów z pracownikami.

Nie jest tak, że pracownicy w swoim miejscu pracy mają tylko biurko, zazwyczaj w takim wolnym pomieszczeniu stawiane są specjalne boksy biurowe lub meblościanki. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownik, może mieć chociaż odrobinę prywatności podczas pracy. Ma takie swoje mini biuro.

Przeczytaj też: http://www.asandi.pl/jak-znalezc-dobrego-pracownika/

Jakie są zalety pracy w otwartej przestrzeni biurowej?

Zaletą wprowadzenia do biura open space jest łatwość oraz szybkość komunikacji pomiędzy pracownikami. W ten sposób można się z nimi zintegrować oraz jeżeli nadarzy się taka sytuacja, to
podsunąć im ciekawe rozwiązania, pomysły lub poradzić się w kwestii, która dotyczy naszego projektu.

Taka aranżacja biura sprawia, że każdy czuje się tak samo traktowany. Nie ma osób pokrzywdzonych lub wyróżnionych, którzy muszą pracować w mniejszym lub większym pomieszczeniu.

Jakie są wady pracy w otwartej przestrzeni biurowej?

Pracownicy biur zazwyczaj potrzebują odpowiednich warunków, by mogli przez dłuższy czas pracować w skupieniu. W przypadku open space, gdzie pracuje kilkadziesiąt osób, jest to raczej niemożliwe. Ciężko jest w takim miejscu uzyskać ciszę.

Kolejna wada pracy w ‚grupie’ to brak zapewnienia odpowiednich warunków. Gdy w jednym pomieszczeniu pracuje wiele osób, ciężko jest ustalić chociażby odpowiednią temperaturę. Jednym jest za gorąco, innym za zimno. Praca w biurze wymaga odpowiednich warunków.

Źródło: https://www.wsb.com.pl/

ZOBACZ TEŻ