10000 złotych nie jest jakąś specjalnie ogromną kwotą, ale jest to kapitał na tyle duży, by zainwestować go w coś co jest w stanie dać inwestorowi potencjalne zyski w przyszłości, dalszej lub bliższej. Aby odpowiednio ulokować nasze pieniądze warto zapoznać się z ryzykiem, jakie posiadają dane metody inwestycyjne – które więc są najbardziej bezpieczne, a które są potencjalnie dość ryzykowne i mogą przynieść straty.

INWESTYCJA W LOKATY BANKOWE LUB FUNDUSZE INWESTYCYJNE

Do zalet inwestowania w lokaty bankowe należy przede wszystkim ich pełne zabezpieczenie. W przypadku upadłości banku nasze 10 tysięcy na pewno do nas wrócą. Lokaty bankowe posiadają dość niskie oprocentowanie, jednak z pewnością w perspektywie dłuższego czasu przyniosą korzyści. Poza tym z pewnością lepiej zainwestować w lokatę, aniżeli trzymać pieniądze na zwykłym koncie, gdzie istnieje prawdopodobieństwo inflacji.

Z kolei fundusze inwestycyjne to świetna forma ulokowania kapitału na dłuższy czas. Rzecz jasna niektóre z nich są lepsze, a inne gorsze. Do najniebezpieczniejszych zalicza się te, w których inwestycje oparte są na giełdzie papierów wartościowych, gdyż mogą spowodować utratę części naszych pieniędzy.

INWESTOWANIE W POŻYCZKI SPOŁECZNOŚCIOWE

Prywatne pożyczki to w dzisiejszych czasach bardzo bezpieczna opcja inwestowania. Toteż warto pomyśleć o pożyczeniu naszych 10 tysięcy złotych innej osobie, na określony przez nas czas, procent i wszelkie inne ustalenia, które są zależne od nas samych. Według danych na takiej formie inwestycji można zarobić w niespełna pół roku około 80 % włożonej kwoty.

ZAŁOŻENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Inwestowanie pieniędzy niekoniecznie musi przybierać formę wkładania ich w bankowe operacje czy produkty oferowane przez różnego rodzaju spółki. 10 tysięcy złotych to bardzo dobra kwota na rozkręcenie swojego własnego interesu. Można np. przeznaczyć te pieniądze na otwarcie internetowego sklepu, co jest opcją zarówno dość tanią, jak i nie wymagającą zbyt wielkiej wiedzy, zarówno w dziedzinie ekonomii i zarządzania, jak i informatyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here