Trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie magazynów bez skrzyniopalet. Wydaje się, że w większości są to obecnie skrzyniopalety plastikowe. Niemniej jednak, nadal w użyciu są również skrzyniopalety wykonane z drewna. Jakie są między nimi różnice? Czy wybór skrzyniopalet z tworzyw sztucznych zawsze jest właściwy?

Składane i lekkie skrzyniopalety z tworzyw sztucznych

Na pewno ważną cechą skrzyniopalet plastikowych jest możliwość ich składania. Jeśli chodzi o skrzyniopalety drewniane, zwykle nie ma takiej możliwości. Jest to z pewnością pierwszy argument przemawiający na korzyść skrzyniopalet z tworzyw sztucznych.

Nie bez znaczenia jest na pewno również to, ile ważą skrzyniopalety plastikowe. Ich waga zawsze jest mniejsza od wagi skrzyniopalet drewnianych, bez względu na to, jaki rodzaj drewna wykorzystano. Waga jest istotna zwłaszcza podczas przewożenia towarów. Szczególnie, gdy skrzyniopalety z tworzyw sztucznych zawierają ciężkie towary, ich lekkość jest wiele warto. Po pierwsze, o wiele łatwiej jest je zapakować do samochodu ciężarowego. Co więcej, pakując towar do skrzyniopalet z tworzyw sztucznych o wiele trudniej jest przeciążyć samochód.

Wytrzymałość skrzyniopalet

Pozornie mogłoby się wydawać, że drewno to materiał o wiele wytrzymalszy od plastiku. Rzeczywiście, trudniej złamać konstrukcję drewnianą niż plastikową. Jednakże, obecnie plastik jest o wiele mocniejszy. Dlatego też, konstruuje się z niego skrzyniopalety w różnych rozmiarach, nawet te największe, które są mocno obciążane.

Co więcej, skrzyniopalety plastikowe posiadają o wiele większą odporność na środki chemiczne. Podczas przewożenia materiałów chemicznych czasami dochodzi do zniszczenia towaru. Wyciekające chemikalia w mgnieniu oka mogą doprowadzić do zniszczenia drewnianej skrzyniopalety. O wiele trudniej jest natomiast zniszczyć w ten sposób skrzyniopalety z tworzywa sztucznego.

Rozmiar i kolor skrzyniopalet

Warto zauważyć, że dzisiaj dostępne są skrzyniopalety w różnych rozmiarach i rozmaitych kolorach. Jeśli chodzi o rozmiar, powinien być on oczywiście dostosowany do rodzaju przewożonego czy też magazynowego towaru. Należy zadbać o to, aby wszystkie produkty zmieściły się w paletach. Niemniej jednak, jeśli są one ciężkie, warto kupić nieco więcej skrzyniopalet w mniejszych rozmiarach. Chodzi o to, aby pojedyncze skrzyniopalety nie były zbyt obciążone.

Oczywiście, można również dokonać zakupu skrzyniopalet w różnych rozmiarach. Dzięki temu można wykorzystywać je do magazynowania i przewożenia różnego rodzaju produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here