Pierwsze konto osobiste

Ukończenie 18. roku życia lub rozpoczęcie studiów to dobry czas na założenie pierwszego konta bankowego. Jest ono potrzebne do gromadzenia środków, które wpływają z pierwszych prac (podjętych zwykle na umowę zlecenie/o dzieło) czy też ze stypendiów z uczelni lub tych, które przesyłane są przez rodziców. O czym nie można zapomnieć przy zakładaniu takiego konta? Na co należy zwrócić uwagę, analizując oferty różnych banków?

Dokumenty potrzebne do założenia pierwszego konta osobistego

Konto osobiste wymaga przygotowania dla banku odpowiednich danych. Jeśli chodzi o dokumenty, aby założyć pierwsze konto osobiste, wystarczy mieć przy sobie dowód tożsamości. Znajdują się na nim wszystkie niezbędne dane, a więc imię i nazwisko oraz numer PESEL. Taki dowód przedstawia się w banku lub kurierowi w celu identyfikacji, gdy podpisuje się umowę o prowadzenie rachunku bankowego bezpośrednio w placówce banku.

Opłaty za konto

Banki bardzo często zachęcają do skorzystania ze swojej oferty, prezentując darmowe konta osobiste. Przed założeniem takiego konta warto jednak dokładnie sprawdzić regulamin, by uniknąć niespodzianek. Kiedy mogą być pobrane opłaty za konto przy pierwszym, potencjalnie darmowym koncie osobistym? Mowa jest tutaj przede wszystkim o przypadkach:

– braku wpływów na konto w odpowiedniej kwocie w skali jednego miesiąca,

– braku odpowiedniej liczby operacji dokonanych za pomocą karty płatniczej w skali jednego miesiąca (zwykle jest to od jednej do pięciu operacji bankowych),

– wypłaty pieniędzy z bankomatu, który nie jest obsługiwany przez bank.

Przypadki pobierania opłat są zawsze opisywane dokładnie w regulaminie banku oraz w tabeli prowizji i opłat. Przed założeniem pierwszego konta osobistego warto się z nimi zapoznać, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Mobilny dostęp do konta bankowego

Dla osób młodych bardzo ważny jest mobilny dostęp do konta bankowego, ponieważ pozwala on na zaoszczędzenie czasu. Bankowość mobilna to spore udogodnienie, ponieważ dzięki niej można nie tylko sprawdzić w łatwy sposób stan środków na koncie, ale również dokonać wypłaty gotówki z bankomatu lub płatności w sklepie z wykorzystaniem smartfona za pomocą kodu wpisywanego numerycznie lub skanowanego z ekranu. Wystarczy tylko zainstalować na urządzeniu przenośnym bezpłatną aplikację oferowaną przez bank. Zanim wybierze się konkretny bank, warto sprawdzić, jakie daje on możliwości w obrębie mobilnej obsługi konta bankowego, by uprościć sobie życie.

Częściowy zwrot wydatków na zakupy

Czy na koncie bankowym można zarabiać? Okazuje się, że tak i jedynym źródłem zarobków nie muszą być lokaty, które nie posiadają obecnie wysokiego oprocentowania. Wystarczy wybrać takie konto osobiste, w którym funkcjonuje moneyback. Czym on jest? Otóż jest to usługa, dzięki której możliwy jest zwrot części wydatków za transakcje bezgotówkowe realizowane z wykorzystaniem karty płatniczej. Zwykle moneyback jest limitowany do określonej kwoty oraz pod kątem sieci sklepów, w których możliwe jest odzyskanie środków z zakupów. Na transakcjach bezgotówkowych, dzięki usłudze moneyback, można zarobić od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca, w zależności od tego, jakie ponosi się wydatki i gdzie dokonuje się zakupu produktów lub usług. Moneyback to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają dużych zarobków i chcą oszczędzić dodatkowe środki w trakcie zakupów. Wystarczy wybrać taki bank, który pozwala na skorzystanie z moneybacku w najczęściej odwiedzanych sklepach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here