Milion na koncie nie jest wbrew pozorom opcją tylko dla szczęściarzy. Może to osiągnąć każdy – przynajmniej tak twierdzą milionerzy. Mówią oni też o tym, że trzeba tylko chcieć i dbać o kilka bardzo istotnych szczegółów. Owe sprawy kluczowe dla stania się bogatym to plan, metodyczność, konsekwencja i cierpliwość.

WIARA I WIZJA
Przede wszystkim więc potrzebny jest jasny i przejrzysty plan tego co chce się osiągnąć. Po drugie należy bezwzględnie wierzyć w to, że wszystko się uda. Nikt nie uwierzy bowiem człowiekowi, który sam w siebie nie wierzy. Należy również trzymać się z dala od negatywnych czynników, które mogłyby zniechęcać. Umacnianie wiary w siebie i stronienie od negatywnych czynników to nie tylko powtarzanie jakiejś mantry, ale raczej ustalenie odpowiedniej strategii i dochodzenie do celu krok po kroku. Plan działania ma wykorzystać maksymalnie zainwestowany czas. Cele zaś powinny być konkretne, realne i prowadzące do następnych. Ważne jest również, żeby się nie poddawać wobec jakichkolwiek przeszkód.

PRACA I DZIAŁANIE TO PODSTAWA

Najważniejszym i podstawowym działaniem w osiągnięciu upragnionego miliona jest po prostu ciężka i wytrwała praca. Oraz odpowiednie lokowanie zarobionych pieniędzy. Pieniądz rodzi pieniądz – jak twierdzą milionerzy. Tak więc pierwsze zarobione pieniądze zainwestuj w lokatę. Procenty uzyskane na skutek tej inwestycji zainwestuj w fundusz. Kwotę już znacznie większą niż podstawowa zainwestuj w nieruchomość, w wynajem lokalu, w wino, w złoto – w cokolwiek co przyniesie Ci jeszcze większy zysk. I pracuj. Pracuj jak najwięcej. Gdy już będziesz miał nieruchomość – sprzedaj ją i kup drugą, albo dwie tańsze i sprzedaj drożej. Albo zacznij inwestować w akcje i obligacje. Nie zostawiaj jednak wszystkiego w rękach losu – inwestuj z głową. A jak stracisz – to znowu walcz, by jak najszybciej odzyskać to co straciłeś, ale z nawiązką. I przede wszystkim należy również inwestować w siebie. W wiedzę o pieniądzu, o jego obrocie. W znajomość języków obcych. We wszystko co może w przyszłości spowodować, że zarobi się jeszcze więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here