Jak się nie nudzić w pracy

Co zrobić, jeśli praca nie jest ciekawa i zaczynasz się nudzić lub masz w niej za mało obowiązków? Na szczęście jest wiele sposobów, przy pomocy których możesz zabić czas w pracy lub nieco ją urozmaicić. Warto o nich przeczytać. Oczywiście, jeśli zależy Ci na utrzymaniu zatrudnienia, potraktujesz poniższy tekst z przymrużeniem oka. Jednak jeżeli poświęcisz na którąś z wymienionych niżej czynności nie więcej niż kilka bądź kilkanaście minut dziennie, będzie ona stanowiła przyjemny przerywnik i odskocznię od obowiązków. Czasami warto oderwać się na parę chwil od wykonywanych zadań, zwłaszcza kiedy poczujesz, że spada poziom Twojej koncentracji. Poniższe porady przydadzą Ci się również, jeśli nie masz pomysłu na to, jak wykorzystać przysługującą Ci przerwę w pracy.

Jak się nie nudzić w pracy
GRY KOMPUTEROWE

To znakomity sposób na to, aby przyjemnie spędzić czas. Jednak wiąże się z nim pewne ryzyko. Gry wciągają. Możesz nawet nie zauważyć, ze Twój szef stoi za Twoimi plecami.

CZAT ONLINE

Niezwykle skuteczna metoda wykorzystania wolnych chwil na pogawędkę ze znajomymi. W dodatku nikt nie wie o tym, że zamiast pracować nad projektem, plotkujesz bądź romansujesz.

CZAT ZE WSPÓŁPRACOWNIKAMI

Wspaniała rozrywka, w dodatku dosyć zabawna, jeśli rozmawia się z osobami siedzącymi w tym samym pokoju, nierzadko po przeciwnej stronie tego samego biurka. W ten sposób nawiązujesz bliższe kontakty i przyjaźnie ze współpracownikami, nie narażając się na niezadowolenie zwierzchników, którzy są przekonani, że ciężko pracujesz.

DOLCE FAR NIENTE

Innymi słowy, słodkie nieróbstwo lub miłe próżnowanie. Jeśli czujesz się przytłoczony liczbą rzeczy do zrobienia na dziś, możesz je po prostu przełożyć na następny dzień.

ZABAWA

Jeśli należysz do grona tych szczęśliwców, którzy pracują w sklepie z grami, zabawkami lub wszelkiego rodzaju gadżetami, możesz obudzić swoje wewnętrzne dziecko i zabawić się. Gdy zostaniesz złapany na gorącym uczynku, nie trać fasonu i powiedz, że testujesz nowy model, sprawdzasz, czy towar lub oprogramowanie nie ma wad bądź poznajesz w praktyce możliwości sprzętu po to, aby móc przedstawić więcej zalet klientom, którym będziesz go sprzedawać.

DRZEMKA

Nie tylko nie będziesz dzięki niej się nudzić, ale także wypoczniesz. Najważniejsze, aby nie zostać na niej nakrytym. Dobrze sprawdzają się ustronne miejsca – magazynki, pomieszczenia techniczne lub każda sala czy gabinet, które możesz zamknąć od środka na klucz.

PLANOWANIE UROCZYSTOŚCI RODZINNYCH

Nadmiar czasu możesz przeznaczyć na planowanie czy przygotowywanie świąt, uroczystości i imprez rodzinnych. Warto je rozpisać w kalendarzu, wtedy nie umkną Twojej uwadze i nie zapomnisz o nich. Wolne chwile możesz także wykorzystać na przeglądanie internetu w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych.

ROZMOWY PRZEZ TELEFON

Nudę można skutecznie zabić, rozmawiając przez telefon z przyjaciółmi, kolegami czy członkami bliższej lub dalszej rodziny. Dowiesz się, co u nich słychać lub ustalisz, kto z domowników dziś robi zakupy, a kto gotuje obiad. Szybko zapomnisz o odliczaniu godzin, które musisz jeszcze spędzić w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here