Jak rozpocząć pracę w modelingu?

Kariera modelki wydaje się być idealnym pomysłem na życie bez konieczności martwienia się o pieniądze i znajomości. Do tego pozwala prezentować swoją urodę na terenie całego świata, w najpiękniejszych możliwych kreacjach. Zdawałoby się, że jest to prawdziwy zawód marzeń. Jeśli też o tym marzysz, odpowiednio wcześnie zainteresuj się tematem. Kilka poniższych rad na pewno ci pomoże.

Jak rozpocząć pracę w modelingu?

To nie czas na dzieciństwo

Dobre modelki bardzo wcześnie postawiły swoje kroki w tej trudnej branży. Jeśli chcesz iść w ich ślady, tak naprawdę masz bardzo mało czasu na zabawę, przyjemności i swobodę. Zacząć trzeba mniej więcej od czternastu lat. Ten okres życia jest dość trudny dla dziewczyny, zważywszy na dojrzewanie, sporo nauki w szkole, problemy emocjonalne i inne, stąd też nie każda to wszystko wytrzyma. W tym momencie wychodzą na światło dzienne ważne cechy charakteru przyszłej modelki: obowiązkowość, dojrzałość, zdecydowanie. Nie możesz zaniedbać żadnego aspektu, zwłaszcza nauki – w przyszłości zdobyta wiedza bardzo się przyda, szczególnie takie dziedziny jak języki, geografia, wiedza o społeczeństwie.

Idealna figura

Wprawdzie coraz częściej w mediach pojawiają się modelki charakterystyczne, mniej typowe, wręcz odbiegające od ideału, kandydatka do tego zawodu sporo traci na samym początku, gdy nie wygląda odpowiednio dobrze. Bardzo ważnym parametrem jest wzrost – rozsądne minimum to mniej więcej 175 cm. Do tego przydałaby się odpowiednio niska waga i sylwetka, na którą pasują bardzo zróżnicowane ubrania. Jeśli jednak odbiegasz od ideału, nie musisz całkowicie rezygnować z marzeń. Obecnie dość dużo agencji czy nawet prywatnych fotografów chętnie podpisuje umowy z dziewczynami o interesujących rysach i niebanalnej figurze. Musisz mieć na uwadze tylko fakt, że straconych lat nie da się nadrobić, więc nie warto podchodzić do tej kwestii bezkrytycznie.

Korzystna lokalizacja

Najłatwiej jest znaleźć taką pracę dziewczynom mieszkającym w dużych miastach lub chociaż w ich pobliżu. Mają większą szansę na bycie zauważonymi i nie muszą daleko jeździć na castingi. Oczywiście zawsze można się przeprowadzić, ale czasem bywa to niemożliwe lub jest mocno utrudnione.

Pozytywne wyniki rekrutacji

Chociaż zdarza się, że modelki są odnajdywane zupełnie przypadkowo gdzieś na ulicy lub w tłumie, niekoniecznie powinnaś na to liczyć. W sytuacjach codziennych nawet najładniejsza dziewczyna może wyglądać na zmęczoną, bladą czy przygarbioną. Musisz samodzielnie postarać się o zainteresowanie. Pierwszym krokiem początkującej modelki musi być pokazanie się odpowiednim agencjom. Zdjęcia, jakie zrobisz, powinny zawierać jak najmniejszy ładunek sztuczności i przekłamań (odpada makijaż, samoopalacz, a także oczywiście photoshop!). Jeśli się spodobasz, najprawdopodobniej otrzymasz zaproszenie do agencji na coś w rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej. Tutaj również pozytywny rezultat zależeć może od naturalnego wyglądu, wyprostowanej sylwetki, itd. Jeśli nie uda ci się za pierwszym razem, nie jest to koniec szans – czasami wystarczy popracować nad figurą i kondycją, by wyjść z agencji z lepszą oceną i angażem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here